Barca se (opet) spasila u finišu, ruke najviše trlja - Real
MESSI GRIEZMANN ATLETICO MADRID BARCELONA LALIGA
GETTY IMAGES
Do posljednjih 15-ak minuta bila je to uspavanka, a onda je prvo Diego Costa zabio za vodstvo Atletica pa Dembele izjednačio u 90.

Derbi španjolskog nogometa između madridskog Atletica i Barcelone bio je prava - uspavanka... Sve do posljednjih 15-ak minuta. Tribine je probudio Diego Costa u 77. minuti nakon ubačaja iz kuta kad je u padu fenomenalno pogodio glavom i zatresao mrežu Barcelone za vodstvo 1:0.

Ali Atletico nije uspio izdržati do kraja, Barcelona se opet izvukla u samom finišu. Messi je odlično pronašao Dembelea, a problematični napadač prvo prebacio loptu s desne na lijevu nogu, a onda prizemnim udarcem svladao Oblaka.

Ovim remijem na kraju su najviše zadovoljni u Atleticovom gradskom rivalu Realu. Oni su se potopljeni kod Eibara (0:3) u ranim popodnevnim satima no svejedno su i dalje u igri. S relativno malim zaostatkom za vodećom Barcelonom (-5) i drugoplasiranim Atleticom (-4).

Prvo poluvrijeme proteklo je u taktičkom nadmudrivanju, momčad Diega Simeonea odvela je utakmicu na svoj mlin. Prepustila Barceloni posjed (Atletico imao oko 30 posto vremena loptu u nogama), ali zatvorila sve prilaze golu pa se sve svelo na nadigravanje između dva šesnaesterca. Dokaz? Trebate li veći od toga da nije upućen nijedan šut u okvir gola i da su vratari bili besposleni.

Nije ni nastavak ponudio nogomet za prste polizati, jedina prava opasnost prije gola Diega Coste došla je u 61. minuti kad je Griezmann potražio Costu, ali je u zadnji tren Umtiti uklizao i spriječio siguran gol.

A onda kad se već mislilo da će Atletico odnijeti puni plijen, ukazao se Messi. Jednu loptu na rubu kaznenog prostora fantastično je progurao do nadirućeg Dembelea, a ovaj matirao Oblaka iako je Lucas Hernandez bio jako blizu da očisti loptu s crte.

Naravno, Rakitića nije bilo u sastavu blaugrane. Ivan odslužuje kaznu zbog crvenog kartona protiv Betisa, a i da je nema, ne bi igrao jer se ozlijedio igrajući za Hrvatsku protiv Engleske u Ligi nacija. S druge strane, Kalinić nije osjetio travnjak Wanda Metropolitana, utakmicu je odgledao s klupe. Busquets je protiv Atletica upisao 500. nastup za Barcelonu, ali nije ga proslavio pobjedom.

U preostala dva popodnevna dvoboja, Valencia je na domaćem terenu bila uvjerljiva protiv Rayo Vallecana, pobijedivši 3:0, dok su Huesca i Levante podijelili bodove odigravši 2:2.