Arsenal pobjednički ušao u blagdansko ludilo, Aubameyang briljirao

Arsenal je pobjednički ušao u bogati blagdanski program srušivši na Emiratesu Burnley rezultatom 3:1.

Prvo ime susreta bio je Pierre-Emerick Aubameyang koji je zabio prva dva gola topnika. Svoju momčad doveo je u vodstvo u 14. minuti nakon vrhunske asistencije Seada Kolašinca koji mu je majstorski petom uputio povratnu loptu na peterac.

Gabonac je drugi gol postigao u 48. minuti briljatno pogodivši iskosa u suprotan kut.

Malu nervozu u redovima domaćina stvorilo je smanjenje Burnleyja u 63. minuti kada je Barnes iskoristio gužvu u šesnaestercu, no u 90+1. minuti tri boda je osigurao Iwobi pogodivši nakon kontre.

Arsenal je nakon 18. kola na petoj poziciji te je bodovno poravnat s Chelseajem koji tek treba igrati protiv Leicestera, dok je Burnley u zoni ispadanja na 18. mjestu.