Halilović debitirao namjestivši dva gola!

HSV je pobijedio Al Jaziru s 5:1, Alen je odigrao svojih prvih 45 minuta za novi klub, ali prije dvije dobre stvari, uspio je i naljutiti navijače i trenera...

Osim uzvrata 3. pretkola Lige prvaka, u srijedu je odigran i jedan uzvrat 3. pretkola Europske lige, u kojem je Liberec s 2:0 pobijedio Admiru, te nakon pobjede 2:1 i u Austriji prošli tjedan, prošao dalje. Za Austrijance je u 88. minuti ušao Ante Roguljić.

A srijeda je rezervirana i za brojne prijateljske oglede. Dva su hrvatska trenera bila uspješna: Jurićeva Genoa s 4:1 pobijedila je Alessandriju, a Kovačev Eintracht s 1:0 Al Ahli.

HSV je s 5:1 pobijedio Al Jaziru, a debitirao je Alen Halilović. Odigrao je prvih 45 minuta, u kojima je najprije napravio veliku pogrešklu kada je išao driblati pa izgubio loptu i skrivio veliku šansu za suparnika. Spasio ga je HSV-ov golman Mathenia jedva obranivši pokušaj Fajeza.

Farfan je doveo Al Jaziru u vodstvo, a potom se Halil iskupio: u 37. minuti nanizao je u driblingu cijelu obranu i složio zicer strijelcu Huntu za 1:1, a potom je u 43. izveo korner iz kojega je Waldschmidt pogodio za 2:1. U drugom dijelu promijenjena je cijela momčad HSV-a. Emir Spahić nije igrao zbog ozljede.

Zanimljiviji rezultati: Udinese - Middlesbrough 0:0, Girona - Marseille 1:2, Southampton - Espanyol 1:1, Bournemouth - Valencia 1:1...