Hajduk bolji od Junaka: Futacs izašao zbog ozljede

Na Gradskom stadionu u Sinju pred oko 2000 gledatelja Hajduk je u prijateljskoj utakmici slavio 1:0 golom Vrljička u 53. minuti

U posljednjoj pripremi uoči prve utakmice sezone, one europske protiv rumunjskog CSMS Iasija, Hajduk je odigrao prijateljsku utakmicu kod Junaka iz Sinja, a na Gradskom stadionu u Sinju pred oko 2000 gledatelja Hajduk je slavio 1:0 golom Vrljička u 53. minuti utakmice.

Hajduk je započeo u sastavu Grbić, Budalić, Šimić, Ismajli, Memolla, Acker, Erceg, Grković, Maganto, Said i Blažević, a nakon poprilično neuzbudljivih 45 minuta, u drugom poluvremenu istrčali su: Grbić, Llanos, Šimić, Ismajli, Vrljičak, Kalik, Acker, Hairlahović, Radčenko, Maganjić i Futacs.

U 53. minuti Maganjić je odlično prošao po desnoj strani i ubacio loptu u peterac gdje je na drugoj stativi Vrljičak s tri metra ugurao loptu u mrežu.

Kalik je u 72. minuti tukao s 20 metara, lopta se od bloka odbila ravno do Maganjića, koji je sam bio pred golmanom Junaka, ali glavom je pucao ravno u njega.

Nakon oštrog duela s Bandalom, Futacs se u 80. minuti uhvatio za koljeno, okrenuo prema klupi i zatražio zamjenu. Još nije poznato koliko je ozljeda ozbiljna, a do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.