Vijesti Rezultati uživo

Rog otkriće derbija s Juventusom: Kompletan je igrač i potreban je Napoliju!

Juventus je u prvoj polufinalnoj utakmici talijanskog kupa dobio Napoli s 3:1. Nakon uspavanog prvog poluvremena, u nastavku utakmice smo gledali prvu ljepoticu, a stara dama je do pobjede stigla iz dva pogotka iz jedanaesterca.

"Večeras moram pohvaliti čitavu momčad, odigrali su dobro drugo poluvrijeme, uspjeli su se vratiti unatoč rezultatskom zaostatku, rekao je nakon utakmice Juventusov trener Massimiliano Allegri pa je dodao:

Juve s dva penala do pobjede, Pipita zabio svom Napoliju, ali nije slavio

"Posebno želim pohvaliti Miralema Pjanića, igrača koji se uistinu popravio."

Allegrijeva pohvala upućena Pjaniću pomalo i iznenađuje jer je bh. veznjak bio gotovo nevidljiv čitavu utakmicu.

S druge strane, Maurizio Sarri je iznenadio navijače uoči utakmice i to postavljanjem Marka Roga u prvu postavu za veliki derbi. Igrač kojeg su navijači čekali jako dugo je tako napokon dobio priliku od prve minute u važnoj utakmici i odigrao je jako dobro, vrijedno je radio na sredini terena, u napadu ali i u obrani.

I talijanski mediji se pitaju zbog čega je do sada igrao tako malo, proglasili su ga pravim otkrićem, te su ga označili kao ključnog igrača u sredini terena koji je potreban Napoliju ako želi uhvatiti pozitivan rezultat u uzvratu s Juventusom.

I treći Hrvat na Santiago Bernabeuu? Barcelona šalje Rakitića u Real Madrid?!

Što se tiče reakcija iz Napolija nakon utakmice, one su ujednačenje - smatraju da su zakinuti suđenjem. Juventus je dobio dva jedanaesterca, zabio ih je Paulo Dybala i tako osigurao preokret i pobjedu, a u Napoliju smatraju da je suđenje bilo u potpunosti neregularno.

"Ovo je skandal," poručio je nakon utakmice na Twitteru Napolijev branič Lorenzo Tonelli koji u utorak nije igrao, a klub se oglasio sljedećim riječima:

"Smatramo da je važno da se javnost zahvali igračima na njihovoj igri i da kažemo da smo izašli poraženi dvjema odlukama koje ne samo da nisu sporne nego su sramotne i štetne za čitav talijanski nogomet," rekao je Napolijev direktor Cristiano Giuntoli RAI Sportu pa je nastavio:

"Kod prvog jedanaesterca, Dybala je najprije udario loptu, a onda je tražio jedanaesterac. Na prvu sam mislio da se tu uistinu radi o jedanaestercu, ali nakon što sam pogledao snimku vidio sam da odluka nije dobra. Napadač je tražio kontakt."

"Kod drugog penala Reina je odbio loptu, a nakon toga nije mogao nestati pa je logično da je bilo kontakta i s igračem. Štoviše, to se dogodilo nakon što nama nije dosuđen penal jer su dva igrača Juventusa srušila našeg. Odluke su sramotne," završio je Giuntoli.