Rakitić, Vlašić i Džeko u momčadi kola Lige prvaka!

Komentari()
Neymar, Dybala i Džeko su zabili hat-trickove, a u Goalovoj momčadi drugog kola našli su se i sjajni Ivan Rakitić i Nikola Vlašić

1. Roman Burki | golman | Borussia Dortmund

Borussia je prenijela svoju sjajnu formu iz Bundeslige i na Ligu prvaka, razbila je Monaco 3:0 na Westfalenu, a tijekom utakmice sjajan je bio Burki koji je imao pet obrana. Posebno se istaknuo zaustavljanjem dalekometnog udarca Yourija Tielemansa.

2. Getty Images

Joe Gomez | branič | Liverpool

Virgil van Dijk je sjajan čitave sezone, ali u zadnjim utakmicama se posebno istaknuo Joe Gomez. Ponovno je impresivnu utakmicu odradio i protiv Napolija, iako je obrana redsa ipak popustila u 90. minuti vruće atmosfere na San Paolu.

3. Getty

Leonardo Bonucci | branič | Juventus

Od početka sezone 2014./15. Juventus je 23 utakmice završio bez primljenog gola u Ligi prvaka, samo je Atletico bolji u istom periodu (24 utakmice). Velike zasluge uspjehu njihove obrane u utorak tijekom pobjede 3:0 nad Young Boysom je nastup Leonarda Bonuccija. Talijan je imao 97 dodira s loptom i imao je više dodavanja od svih ostalih igrača na terenu (83), a upisao je i asistenciju za jedan Dybalin gol.

4. Getty

Mats Hummels | branič | Bayern Munich

Zabio je u utorak svoj drugi gol u Ligi prvaka za Bayern, pogodio je glavom nakon Robbenovog ubačaja. Nijemac je bio najbolji igrač Bayernove zadnje linije protiv Ajaxa, imao je 92 posto uspješnih dodavanja, najviše od igrača koji su na terenu proveli više od 45 minuta.

5. Getty Images

Lionel Messi | lijevi vezni | Barcelona

Ne bi trebao biti problem pronaći Messiju mjesto u momčadi, ali s obzirom na postignute hat-trickove, Argentinac je 'gurnu' na desnu stranu veznog reda. Messi je odigrao fantastično na Wembleyu i zabio dva gola u pobjedi 4:2 nad Tottenhamom. Ali njegov je učinak na terenu bio puno veći od postignutih golova i još je jednom podsjetio sve da je najbolji igrač Lige prvaka ove sezone.

6. Getty

Ivan Rakitić | vezni | Barcelona

Ivan Rakitić možda je i autor gola ovogodišnje sezone Lige prvaka, a mi smo tek u drugom kolu. Veznjak je zabio nevjerojatan volej u prvom poluvremenu Tottenhamu, a zaslužio je tim golom i aplauz domaćih navijača.

7. Getty

David Silva | vezni | Manchester City

Činilo se da će Hoffenheim i Manchester City podijeliti bodove, bilo je 1:1 do 87. minute, a onda je David Silva zabio za pobjedu. Čak pet od šest golova za City u Ligi prvaka Silva je zabio njemačkim klubovima.

8. Nikola Vlašić | desni vezni | CSKA Moskva

Nikola Vlašić je postao tek drugi igrač koji je zabio golove u prva dva nastupa u Ligi prvaka za CSKA. Prije njega je to uspjelo Alanu Džagoevu u rujnu 2009. godine. Real je stigao u Moskvu kao favorit, ali potopio ih je Vlašićev rani gol i kraljevi su sada skupini G izjednačeni s Romom iza ruske momčadi.

9. Getty

Paulo Dybala | napadač | Juventus

Nije bilo Cristiana Ronalda koji je suspendiran pa je Juventus protiv Young Boysa trebao novog heroja. Postao je to Paulo Dybala koji je zabio sva tri gola Švicarcima, a postao je tako tek četvrti igrač s hat-trickom za Juventus u Ligi prvaka.

10. Getty

Edin Džeko | napadač | Roma

Edin Džeko je postao prvi igrač Rome koji je zabio hat-trick u Ligi prvaka. Viktorija Plzen je stradala 5:0, a Džeko im je ukupno u pet međusobnih utakmica u Europi zabio osam golova, od toga šest u dresu Rome.

11. Getty

Neymar | napadač | PSG

Neymarova briljantnost još se jednom pokazala u pobjedi PSG-a nad Crvenom zvezdom 6:1, a postao je Neymar najbolji brazilski strijelac u povijesti Lige prvaka. Uz to je i prvi koji je zabio iz dva slobodna udarca u Ligi prvaka od Cristiana Ronalda i utakmice protiv Züricha u rujnu 2009. godine.