Redsi u LP, City i Salah za povijest, Lovren strijelac, devet pogodaka u ljepotici kola!

Komentari
Chelsea iduće sezone u Europskoj ligi, špalir za Arsenea Wengera, Stoke pobijedio Swansea i gurnuo ih u Championship

Nedjelja nam je donijela i posljednje ovosezonsko kolo Premier lige.

Iako je pitanje najbolje momčadi na Otoku bilo riješeno već odavno, 38. etapa prvenstva ponudila je žestoku borbu za mjesta koja vode u Europu te ona koja garantiraju ostanak u elitnom društvu.

Liverpool je imao jednostavan zadatak - redsima je trebao minimalno bod u domaćem susretnu s Brightonom kako bi osigurali nastup u Ligi prvaka iduće sezone.

Momčad Jürgena Kloppa svoju misiju shvatila je ozbiljno te je uvjerljivo slavila s 4:0 ostavši tako jedina momčad u 4 profesionalna razreda engleskog nogometa neporažena na domaćem terenu.

Galebove je na Anfieldu načeo Salah u 26. minuti. Sjajnom reakcijom u kaznenom prostoru magični Egipćanin došao je do svog 32. gola u natjecanju što je rekord otkad se Premiership igra u formatu od 38. kola.

Novim je pogotkom napadač Liverpoola osigurao je titulu najboljeg strijelca lige, a fascinira podatak kako je zabijao pogotke u mrežu čak 17 različitih momčadi.

Na drugi gol domaćeg sastava nije trebalo dugo čekati - u 40. minuti Lovren je preciznim udarcem glavom na najbolji mogući način završio ubačaj Robertsona.

Treći gol zabio je Solanke golom u 53. minuti, a konačan rezultat postavio je Robertson u 85. minuti. Vijestima iz Liverpoola dodajmo kako za crvene danas zbog lakše ozljede nije nastupio James Milner.

Nakon zadnje utakmice rekordne sezone, Mohamed Salah očekivano je bio prepun pozitivnih dojmova:

"Zlatna kopačka je jako posebna nagrada. Ali kao što sam već nekoliko puta rekao, meni je na umu uvijek pobjeda ekipe. Igrat ćemo u Ligi prvaka i iduće sezone, a uz to sam i ja osvojio nagradu, tako da sam ponosan. Uvijek se nastojim poboljšavati, a posebno je lijepo bilo oboriti rekord upravo ovdje na Anfieldu".

Kiks Liverpoola nije dočekao Chelsea koji će tako iduće godine igrati u Europskoj ligi.

Da stvar bude gora po bluese, u posljednjem su kolu s visokih 3:0 poraženi od Newcastlea.

Svrake su u potpunosti dominirale nad momčadi Antonia Contea, a strijelci za ekipu sa sjevera Engleske bili su Gayle u 23. te Perez u 59. i 64. minuti.

Svečano je danas bilo u Huddersfieldu gdje je Arsene Wenger u svojoj zadnjoj utakmici na klupi Arsenala slavio s 1:0 na gostovanju kod terijera.

Prilikom izlaska na teren, igrači obje momčadi priredili su počasni špalir za vremešnog trenera na klupi sastava iz sjevera Londona.

Pobjedu u 1325. utakmici francuskog stručnjaka na klupi topnika donio je Aubameyang koji je u 38. minuti lijepo završio akciju gostiju.

"Naravno da je emocionalno nakon 1235. utakmice na klupi istog kluba. Da bismo uživali danas, morali smo pobjediti i to smo učinili. Bio je to dobvar dan za sve jer je i Huddersfield ostao u ligi. Ne osjećam olakšanje, zapravo xsam tužan. Bit će mi teško naviknuti se na život bez Arsenala...", poručio je nakon utakmice emotivni Francuz.

Unatoč porazu, sastav Davida Wagnera se spasio te će, pošto je Swansea poražen od Stokea, i iduće sezone igrati u najelitnijem rangu najbolje lige na svijetu.

Wales će u sljedećoj sezoni u Premier ligi imati samo jednog predstavnika! Iako se Cardiff plasirao među najbolje otočke klubovi, Swansea će od iduće sezone zaigrati u Championshipu!

Ruku na srce, labudovi su to znali i prije današnje utakmice jer im je u posljednjem kolu trebao ludi rasplet - visoka pobjeda protiv otpisanog Stoke Citya uz enorman poraz Southamptona kako bi zadržali premierligaški status.

Iako su dobro počeli, ništa od navedonog se nije dogodilo, a sastav Carlosa Carvalhalana kraju je izgubio s 1:2.

Swansea je poveo preko Kinga u 14. minuti da bi Ndiaye i Crouch u 31. odnosno 41. minuti donijeli preokret pottersima koji su tako sa sobom u niži rang poveli u svog današnjeg protivnika.

Pobjeda gostiju mogla je biti i veća, no Shaqiri je u 54. minuti promašio udarac s bijele točke.

U revijalnoj utakmici na Etihadu, novi prvak države Manchester City je u 94. minuti uspio doći do minalne 1:0 pobjede nad Southamptonom.

Građani su tako, pogotkom Gabriela Jesusa, ostvarili povijesni uspjeh sakupivši 100 bodova u ovoj sezoni Premiershipa.

Ljepoticu kola vidjeli smo u Londonu gdje je Tottenham u utakmici s devet golova pobijedio Leicester s 5.4.

Ludu utakmicu punu preokreta bolje su otvorile lisice koje su povele preko Vardya u 4. minuti, da bi samo tri minute kasnije izjednačenje spursima donio Kane.

Ipak, u 16. minuti ponovno vode gosti pogotkom Mahreza, a početkom drugog dijela Ihenacho je povisio vodstvo Leicestera na dva razlike.

No taj pogotak samo je razljutio domaći sastava koji postiže tri gola u nizu (Lamela 49., autogol Fuchs 53., Lamela 60.). Svojim drugim pogotkom Vardy je poravnao u 73. minuti, međutim tri minute kasnije Kane 30. ovosezonskim premierligaškim pogotkom donosi svojpoj momčadi pobjedu i treće mjesto na kraju sezone.

Burnley je na domaćem terenu s 1:2 poražen od Bournemoutha (Wood 39./King 74., Wilson 93.), dok je Crystal Palace s 2:0 pobijedio novog drugoligaša WBA (Zaha 70., Van Aanholt 78.).

Manchester United je pogotkom Rashforda u 34. minuti s 1:0 bio bolji od Watforda, a West Ham je s 3:1 slavio u dvoboju s Evertonom (Lanzini 39., Arnautovic 63., Lanzini 82.; Niasse 74.).

Kimmich o njemačkoj krizi: Ne može biti slučajno...
Inter potvrdio: Brozoviću novi ugovor! Guardiola: Modrićev je transfer fantasy football
Oduševio je Italiju: Juventus Mandžukiću daje novi ugovor!
Vručina: U Jordanu na terenu i - čavli! A trening traje četiri sata
Nema mjesta za Ronalda! Slavni Englez izostavio Portugalca iz idealnih 11 Uniteda