Borussijinom Hrvatu Amerikanci zabranili da primi nagradu za igrača utakmice!

Komentari()
Pulišić je zabio dva gola protiv Liverpoola, ali zbog zakona o alkoholu, jer nema 21 godinu, nije mogao primiti nagradu budući da je sponzor Heineken!

Christian Pulišić odigrao je fantastičnu utakmicu u pobjedi njegove dortmundske Borussije nad Liverpoolom (3:1) u International Champions Cupu. Ali nagradu za igrača utakmice nije dobio. Jer postojao je jedan problem - nije bio dovoljno star!

Pulišić je zabio dva pogotka u drugom poluvremenu, treći je namjestio u trijumfu u Charlotti i u velikoj većini susreta to bi bilo i više nego dovoljno da bude izabran za najboljeg pojedinca susreta. Ali, nedjeljnu je nagradu sponzorirao Heineken i 19-godišnji američki napadač hrvatskog podrijetla nije bio kvalificiran da je primi jer u SAD-u morate imati 21 godinu da biste mogli legalno piti alkohol.

Tako je nagradu, umjesto Pulišića, primio nizozemski stoper Virgil van Dijk . On, osim što je zabio pogodak u prvom dijelu za Liverpool, ujedno ima i 27 godina i može legalno piti alkohol u SAD-u.

No, iako nagradu nije dobio, mladi Borussijin ofenzivac pobrao je sve pohvale za odličnu predstavu u Charlotti nakon što je ušao u poluvremenu.

Prvo je u 66. minuti izborio penal i sam ga pretvorio u gol, a onda je u 89. postigao pogodak za 2:1 tako što je završio sjajnu kontru Dortmunda .

Duboko u sudačkoj nadoknadi, prošao je svog braniča i šutirao, a Liverpoolov vratar Karius odbio njegov udarac na nogu Jacoba Bruuna Larsena koji nije imao težak posao gurnuti loptu u praznu mrežu.

Borussiju u srijedu čeka dvoboj s Benficom , ali i ako opet bude briljirao, nagrada za igrača utakmice ostat će izvan njegova dosega...

Arsenal slavio i 10. u nizu! Na krilima fantastičnih Bellerina, Özila i Aubameyanga, ali i - suca...