Japan razbio Afganistan u okršaju dva bh. trenera

Japan drži drugo mjesto skupine E sa sedam osvojenih bodova dok je Afganistan četvrti sa tri boda, odnosno jednom pobjedom i dva poraza

Nakon pobjede protiv Kambodže, Japan je u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo bio bolji i od Afganistana. Izabranici Vahida Halilhodžića su s visokih 6:0 pobijedili reprezentaciju na čijem je čelu Slaven Skeledžić, njemački trener koji je rođen u Varešu.

Japanci su u prvom poluvremenu postigli dva pogotka, a strijelci su bili igrač Borussije Dortmund Shinji Kagawa, te Masato Morishige.

U nastavku su s još četiri pogotka završili posao, a Kagawa je još jednom pogodio u 50. minuti. Dva je pogotka postigao Shinji Okazaki, napadač Leicestera, a jedan je dodao i Milanov Keisuke Honda.

Japan drži drugo mjesto skupine E sa sedam osvojenih bodova dok je Afganistan četvrti sa tri boda.