thumbnail Hallo,

Programma UEFA Europa League

Show fixtures by

dinsdag 30 juni 2015
17:45
Balzan FC Balzan
v
FK Željezničar Sarajevo Željezničar
Wedden
19:00
FC Progrès Niedercorn Progrès Niedercorn
v
Shamrock Rovers FC Shamrock Rovers
Wedden
21:00
FK Renova Renova
v
FC Dacia Chişinău Dacia Chisinau
Wedden
donderdag 2 juli 2015
14:00
FK Ordabasy Shymkent Ordabasy
v
Beitar Jerusalem FC Beitar Jeruzalem
Wedden
15:30
Shirak FC Shirak
v
HŠK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Wedden
17:00
Alashkert FC Alashkert
v
Saint Johnstone FC St. Johnstone
Wedden
17:00
FK Kruoja Pakruojis Kruoja
v
SSA Jagiellonia Białystok Jagiellonia Bialystok
Wedden
17:30
KF Laçi Laçi
v
FC İnter Bakı Inter Baku
Wedden
18:00
FK Atlantas Klaipėda Atlantas
v
PFC Beroe Stara Zagora Beroe
Wedden
18:00
FC Dinamo Batumi Dinamo Batumi
v
AC Omonia Nicosia Omonia Nicosia
Wedden
18:00
FC Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
v
FK Qabala Qabala
Wedden
18:00
FC Flora Tallinn FC Flora Tallinn
v
FK Rabotnički Skopje Rabotnicki Skopje
Wedden
18:00
FC Lahti FC Lahti
v
IF Elfsborg IF Elfsborg
Wedden
18:00
FK Aktobe FH Aktobe
v
Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju
Wedden
18:00
FK Jelgava Jelgava
v
PFK Litex Lovech Litex Lovech
Wedden
18:00
KS Kukësi Kukësi
v
FC Torpedo Zhodino Torpedo Zhodino
Wedden
18:00
Neftçi PFC Bakı Neftçi
v
FK Mladost Podgorica Mladost
Wedden
18:00
FK Olimpic Sarajevo Olimpic Sarajevo
v
FC Spartak Trnava Spartak Trnava
Wedden
18:00
Seinäjoen Jalkapallokerho SJK
v
FH Hafnarfjörður FH Hafnarfjördur
Wedden
18:00
Skonto FC Skonto
v
St Patrick's Athletic FC St. Patrick's Athletic
Wedden
18:00
UE Sant Julià UE Sant Julia
v
Randers FC Randers FC
Wedden
18:00
Vaasan Palloseura VPS
v
AIK Fotboll AIK
Wedden
18:30
Debreceni VSC Debreceni VSC
v
FK Sutjeska Nikšić Sutjeska
Wedden
18:30
JK Sillamäe Kalev Sillamäe Kalev
v
HNK Hajduk Split Hajduk Split
Wedden
19:00
FC SA Botoşani Botoşani
v
FC Tskhinvali Spartaki Tskhinvali
Wedden
19:00
Brøndby IF Brøndby IF
v
AC Juvenes / Dogana Juvenes Dogana
Wedden
19:00
FC Differdange 03 Differdange 03
v
Bala Town FC Bala Town
Wedden
19:00
FC Saxan Ceadîr Lunga Saxan Ceadîr Lunga
v
Apollon Limassol Apollon Limassol
Wedden
19:00
FK Sheriff Tiraspol Sheriff Tiraspol
v
Odds BK Odd
Wedden
19:00
Strømsgodset IF Strømsgodset IF
v
KF Partizani Tirana Partizan Tirana
Wedden
19:00
FK Trakai Trakai
v
HB Tórshavn HB
Wedden
19:30
College Europa College Europa
v
ŠK Slovan Bratislava Slovan Bratislava
Wedden
19:45
Airbus UK FC Airbus UK
v
NK Lokomotiva Zagreb Lokomotiva Zagreb
Wedden
20:00
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
v
Ferencvárosi TC Ferencváros
Wedden
20:00
NK Celje NK Celje
v
WKS Śląsk Wrocław Slask Wroclaw
Wedden
20:00
NK Domžale NK Domzale
v
FK Čukarički Stankom Cukaricki Stankom
Wedden
20:00
Víkingur Gøta Víkingur
v
Rosenborg BK Rosenborg BK
Wedden
20:15
Newtown AFC Newtown
v
Valletta FC FC Valletta
Wedden
20:30
FK Budućnost Podgorica Buducnost Podgorica
v
FK JPFS / Spartaks Jūrmala Spartaks
Wedden
20:30
SP La Fiorita La Fiorita
v
FC Vaduz FC Vaduz
Wedden
20:30
MTK Budapest FC MTK Boedapest
v
FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina Novi Sad
Wedden
20:45
Birkirkara FC Birkirkara
v
Ulisses FC Ulisses
Wedden
20:45
Cork City FC Cork City
v
KR Reykjavík KR
Wedden
20:45
Glenavon FC Glenavon
v
FC Shakhtyor Soligorsk Shakhtyor
Wedden
20:45
Linfield FC Linfield
v
NSÍ Runavík NSÍ Runavik
Wedden
20:45
FK Crvena Zvezda Beograd Rode Ster Belgrado
v
FK Kairat Almaty Kairat
Wedden
20:45
University College Dublin FC UCD
v
F91 Dudelange F91 Dudelange
Wedden
20:45
West Ham United FC West Ham United
v
FC Lusitanos Lusitanos
Wedden
21:00
Glentoran FC Glentoran
v
MŠK Žilina MSK Zilina
Wedden
21:05
KF Shkendija Shkendija
v
Aberdeen FC Aberdeen
Wedden
21:15
Víkingur Reykjavík Víkingur Reykjavík
v
FC Koper NK Koper
Wedden
dinsdag 7 juli 2015
21:00
Shamrock Rovers FC Shamrock Rovers
v
FC Progrès Niedercorn Progrès Niedercorn
Wedden
donderdag 9 juli 2015
Apollon Limassol Apollon Limassol
v
FC Saxan Ceadîr Lunga Saxan Ceadîr Lunga
Wedden
Bala Town FC Bala Town
v
FC Differdange 03 Differdange 03
Wedden
Beitar Jerusalem FC Beitar Jeruzalem
v
FK Ordabasy Shymkent Ordabasy
Wedden
PFC Beroe Stara Zagora Beroe
v
FK Atlantas Klaipėda Atlantas
Wedden
FK Čukarički Stankom Cukaricki Stankom
v
NK Domžale NK Domzale
Wedden
FC Vaduz FC Vaduz
v
SP La Fiorita La Fiorita
Wedden
HB Tórshavn HB
v
FK Trakai Trakai
Wedden
FK Kairat Almaty Kairat
v
FK Crvena Zvezda Beograd Rode Ster Belgrado
Wedden
PFK Litex Lovech Litex Lovech
v
FK Jelgava Jelgava
Wedden
NK Lokomotiva Zagreb Lokomotiva Zagreb
v
Airbus UK FC Airbus UK
Wedden
FC Lusitanos Lusitanos
v
West Ham United FC West Ham United
Wedden
MŠK Žilina MSK Zilina
v
Glentoran FC Glentoran
Wedden
FC Koper NK Koper
v
Víkingur Reykjavík Víkingur Reykjavík
Wedden
NSÍ Runavík NSÍ Runavik
v
Linfield FC Linfield
Wedden
FK Qabala Qabala
v
FC Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Wedden
FK Rabotnički Skopje Rabotnicki Skopje
v
FC Flora Tallinn FC Flora Tallinn
Wedden
WKS Śląsk Wrocław Slask Wroclaw
v
NK Celje NK Celje
Wedden
ŠK Slovan Bratislava Slovan Bratislava
v
College Europa College Europa
Wedden
FC Spartak Trnava Spartak Trnava
v
FK Olimpic Sarajevo Olimpic Sarajevo
Wedden
FC Tskhinvali Spartaki Tskhinvali
v
FC SA Botoşani Botoşani
Wedden
FK JPFS / Spartaks Jūrmala Spartaks
v
FK Budućnost Podgorica Buducnost Podgorica
Wedden
Saint Johnstone FC St. Johnstone
v
Alashkert FC Alashkert
Wedden
St Patrick's Athletic FC St. Patrick's Athletic
v
Skonto FC Skonto
Wedden
FK Sutjeska Nikšić Sutjeska
v
Debreceni VSC Debreceni VSC
Wedden
FC Torpedo Zhodino Torpedo Zhodino
v
KS Kukësi Kukësi
Wedden
HŠK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
v
Shirak FC Shirak
Wedden
17:00
FC Dacia Chişinău Dacia Chisinau
v
FK Renova Renova
Wedden
18:00
F91 Dudelange F91 Dudelange
v
University College Dublin FC UCD
Wedden
18:00
IF Elfsborg IF Elfsborg
v
FC Lahti FC Lahti
Wedden
18:00
FC İnter Bakı Inter Baku
v
KF Laçi Laçi
Wedden
18:00
FK Mladost Podgorica Mladost
v
Neftçi PFC Bakı Neftçi
Wedden
18:00
Nõmme Kalju FC Nõmme Kalju
v
FK Aktobe FH Aktobe
Wedden
18:00
AC Omonia Nicosia Omonia Nicosia
v
FC Dinamo Batumi Dinamo Batumi
Wedden
18:00
Ulisses FC Ulisses
v
Birkirkara FC Birkirkara
Wedden
18:30
FC Shakhtyor Soligorsk Shakhtyor
v
Glenavon FC Glenavon
Wedden
19:00
AIK Fotboll AIK
v
Vaasan Palloseura VPS
Wedden
19:00
HNK Hajduk Split Hajduk Split
v
JK Sillamäe Kalev Sillamäe Kalev
Wedden
19:00
Odds BK Odd
v
FK Sheriff Tiraspol Sheriff Tiraspol
Wedden
19:00
Rosenborg BK Rosenborg BK
v
Víkingur Gøta Víkingur
Wedden
19:05
Randers FC Randers FC
v
UE Sant Julià UE Sant Julia
Wedden
20:00
KF Partizani Tirana Partizan Tirana
v
Strømsgodset IF Strømsgodset IF
Wedden
20:30
Ferencvárosi TC Ferencváros
v
Go Ahead Eagles Go Ahead Eagles
Wedden
20:30
SSA Jagiellonia Białystok Jagiellonia Bialystok
v
FK Kruoja Pakruojis Kruoja
Wedden
20:30
AC Juvenes / Dogana Juvenes Dogana
v
Brøndby IF Brøndby IF
Wedden
20:30
FK Vojvodina Novi Sad Vojvodina Novi Sad
v
MTK Budapest FC MTK Boedapest
Wedden
20:45
Aberdeen FC Aberdeen
v
KF Shkendija Shkendija
Wedden
20:45
Valletta FC FC Valletta
v
Newtown AFC Newtown
Wedden
21:15
FH Hafnarfjörður FH Hafnarfjördur
v
Seinäjoen Jalkapallokerho SJK
Wedden
21:15
KR Reykjavík KR
v
Cork City FC Cork City
Wedden
21:15
FK Željezničar Sarajevo Željezničar
v
Balzan FC Balzan
Wedden
donderdag 16 juli 2015
Airbus UK/Lokomotiva Zagreb
v
PAOK Thessaloniki FC PAOK Saloniki
Wedden
Atlantas/Beroe
v
Brøndby/Juvenes / Dogana
Wedden
Celje/Śląsk Wrocław
v
IFK Göteborg IFK Göteborg
Wedden
College Europa/Slovan Bratislava
v
UCD/F91 Dudelange
Wedden
Cork City/Víkingur Reykjavík
v
Víkingur/Rosenborg
Wedden
Crvena Zvezda/Kairat
v
Alashkert/St. Johnstone
Wedden
Domžale/Čukarički
v
Dinamo Tbilisi/Qabala
Wedden
FC København FC Kopenhagen
v
Newtown/Valletta
Wedden
Glenavon/Shakhtyor
v
Wolfsberger Athletik Club Wolfsberger AC
Wedden
Go Ahead Eagles/Ferencváros
v
Balzan/Željezničar
Wedden
Hapoel Be'er Sheva FC Hapoel Be'er Sheva
v
FC Thun Thun
Wedden
Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Caledonian Thistle
v
AFC Astra Astra
Wedden
Jelgava/Lovech
v
Flora/Rabotnički
Wedden
Kruoja/Jagiellonia Białystok
v
Dinamo Batumi/Omonia Nicosia
Wedden
Kukësi/Torpedo Zhodino
v
Mladost/Neftçi
Wedden
La Fiorita/Vaduz
v
Aktobe/Nõmme Kalju
Wedden
KP Legia Warszawa Legia Warschau
v
Botoşani/FC Tskhinvali
Wedden
Lusitanos/West Ham United
v
Birkirkara/Ulisses
Wedden
FK Mladá Boleslav Mlada Boleslav
v
Partizani Tirana/Strømsgodset
Wedden
MTK/Vojvodina
v
Spartaks/Budućnost
Wedden
HNK Rijeka NK Rijeka
v
Shkendija/Aberdeen
Wedden
Olimpic Sarajevo/Spartak Trnava
v
NSÍ/Linfield
Wedden
Progrès Niedercorn/Shamrock Rovers
v
Sheriff/Odd
Wedden
Renova/Dacia
v
Glentoran/Žilina
Wedden
Sant Julià/Randers
v
Lahti/Elfsborg
Wedden
Saxan Ceadîr Lunga/Apollon
v
Trakai/HB
Wedden
SJK/FH
v
Laçi/İnter Bakı
Wedden
Skonto/St. Patrick's Ath.
v
Debrecen/Sutjeska
Wedden
Sporting du Pays de Charleroi Sporting Charleroi
v
Ordabasy/Beitar Jerusalem
Wedden
Trabzonspor Trabzonspor
v
Differdange 03/Bala Town
Wedden
PFC Cherno More Varna Tsjerno More Varna
v
FC Dinamo Minsk Dinamo Minsk
Wedden
VPS/AIK
v
Shirak/Zrinjski
Wedden
Víkingur Reykjavík/Koper
v
Sillamäe Kalev/Hajduk Split
Wedden
donderdag 23 juli 2015
Aberdeen/Shkendija
v
HNK Rijeka NK Rijeka
Wedden
AFC Astra Astra
v
Inverness Caledonian Thistle FC Inverness Caledonian Thistle
Wedden
Bala Town/Differdange 03
v
Trabzonspor Trabzonspor
Wedden
Beitar Jerusalem/Ordabasy
v
Sporting du Pays de Charleroi Sporting Charleroi
Wedden
Budućnost/Spartaks
v
Vojvodina/MTK
Wedden
FC Dinamo Minsk Dinamo Minsk
v
PFC Cherno More Varna Tsjerno More Varna
Wedden
Elfsborg/Lahti
v
Randers/Sant Julià
Wedden
F91 Dudelange/UCD
v
Slovan Bratislava/College Europa
Wedden
FC Tskhinvali/Botoşani
v
KP Legia Warszawa Legia Warschau
Wedden
Hajduk Split/Sillamäe Kalev
v
Koper/Víkingur Reykjavík
Wedden
HB/Trakai
v
Apollon/Saxan Ceadîr Lunga
Wedden
IFK Göteborg IFK Göteborg
v
Śląsk Wrocław/Celje
Wedden
Juvenes / Dogana/Brøndby
v
Beroe/Atlantas
Wedden
Linfield/NSÍ
v
Spartak Trnava/Olimpic Sarajevo
Wedden
Neftçi/Mladost
v
Torpedo Zhodino/Kukësi
Wedden
Nõmme Kalju/Aktobe
v
Vaduz/La Fiorita
Wedden
Odd/Sheriff
v
Shamrock Rovers/Progrès Niedercorn
Wedden
Omonia Nicosia/Dinamo Batumi
v
Jagiellonia Białystok/Kruoja
Wedden
PAOK Thessaloniki FC PAOK Saloniki
v
Lokomotiva Zagreb/Airbus UK
Wedden
Qabala/Dinamo Tbilisi
v
Domžale/Čukarički
Wedden
Rabotnički/Flora
v
Lovech/Jelgava
Wedden
Rosenborg/Víkingur
v
Víkingur Reykjavík/Cork City
Wedden
St. Johnstone/Alashkert
v
Kairat/Crvena Zvezda
Wedden
Strømsgodset/Partizani Tirana
v
FK Mladá Boleslav Mlada Boleslav
Wedden
Sutjeska/Debrecen
v
St. Patrick's Ath./Skonto
Wedden
FC Thun Thun
v
Hapoel Be'er Sheva FC Hapoel Be'er Sheva
Wedden
Ulisses/Birkirkara
v
West Ham United/Lusitanos
Wedden
Valletta/Newtown
v
FC København FC Kopenhagen
Wedden
Wolfsberger Athletik Club Wolfsberger AC
v
Shakhtyor/Glenavon
Wedden
Zrinjski/Shirak
v
AIK/VPS
Wedden
İnter Bakı/Laçi
v
FH/SJK
Wedden
Željezničar/Balzan
v
Ferencváros/Go Ahead Eagles
Wedden
Žilina/Glentoran
v
Dacia/Renova
Wedden
All kick-off times stated as CEST