thumbnail Hallo,

Programma UEFA Champions League

Show fixtures by

dinsdag 15 juli 2014
18:30
Valletta FC FC Valletta
v
Qarabağ Ağdam FK Qarabağ
Wedden
18:45
ŠK Slovan Bratislava Slovan Bratislava
v
The New Saints FC The New Saints
Wedden
19:00
FC BATE Borisov Bate Borisov
v
KS Skënderbeu Korçë Skënderbeu Korçë
Wedden
19:00
FK Sheriff Tiraspol Sheriff Tiraspol
v
FK Sutjeska Nikšić Sutjeska
Wedden
19:30
HŠK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
v
NK Maribor NK Maribor
Wedden
20:00
FK Rabotnički Skopje Rabotnicki Skopje
v
Helsingin Jalkapalloklubi HJK Helsinki
Wedden
20:00
FC Santa Coloma Santa Coloma
v
Maccabi Tel Aviv FC Maccabi Tel Aviv
Wedden
20:45
Cliftonville FC Cliftonville
v
Debreceni VSC Debreceni VSC
Wedden
20:45
GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
v
VMFD Žalgiris Vilnius Žalgiris
Wedden
20:45
FK Partizan Beograd Partizan Belgrado
v
HB Tórshavn HB
Wedden
20:45
AC Sparta Praha Sparta Praag
v
MTÜ SK FC Levadia Tallinn Levadia Tallinn
Wedden
21:00
KR Reykjavík KR
v
Celtic FC Celtic
Wedden
woensdag 16 juli 2014
19:00
FC Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
v
FK Aktobe FH Aktobe
Wedden
19:00
FK Ludogorets 1947 Razgrad Ludogorets
v
F91 Dudelange F91 Dudelange
Wedden
19:00
Malmö FF Malmö FF
v
FK Ventspils FK Ventspils
Wedden
19:30
Strømsgodset IF Strømsgodset IF
v
SC FC Steaua Bucureşti Steaua Boekarest
Wedden
20:45
KP Legia Warszawa Legia Warschau
v
St Patrick's Athletic FC St. Patrick's Athletic
Wedden
dinsdag 22 juli 2014
15:30
Qarabağ Ağdam FK Qarabağ
v
Valletta FC FC Valletta
Wedden
17:30
FK Sutjeska Nikšić Sutjeska
v
FK Sheriff Tiraspol Sheriff Tiraspol
Wedden
18:00
F91 Dudelange F91 Dudelange
v
FK Ludogorets 1947 Razgrad Ludogorets
Wedden
18:00
MTÜ SK FC Levadia Tallinn Levadia Tallinn
v
AC Sparta Praha Sparta Praag
Wedden
19:45
The New Saints FC The New Saints
v
ŠK Slovan Bratislava Slovan Bratislava
Wedden
20:00
HB Tórshavn HB
v
FK Partizan Beograd Partizan Belgrado
Wedden
20:00
Maccabi Tel Aviv FC Maccabi Tel Aviv
v
FC Santa Coloma Santa Coloma
Wedden
20:00
KS Skënderbeu Korçë Skënderbeu Korçë
v
FC BATE Borisov Bate Borisov
Wedden
20:15
VMFD Žalgiris Vilnius Žalgiris
v
GNK Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb
Wedden
20:30
Debreceni VSC Debreceni VSC
v
Cliftonville FC Cliftonville
Wedden
20:45
Celtic FC Celtic
v
KR Reykjavík KR
Wedden
woensdag 23 juli 2014
17:00
FK Aktobe FH Aktobe
v
FC Dinamo Tbilisi Dinamo Tbilisi
Wedden
18:00
FK Ventspils FK Ventspils
v
Malmö FF Malmö FF
Wedden
18:00
Helsingin Jalkapalloklubi HJK Helsinki
v
FK Rabotnički Skopje Rabotnicki Skopje
Wedden
19:30
SC FC Steaua Bucureşti Steaua Boekarest
v
Strømsgodset IF Strømsgodset IF
Wedden
20:00
NK Maribor NK Maribor
v
HŠK Zrinjski Mostar Zrinjski Mostar
Wedden
20:45
St Patrick's Athletic FC St. Patrick's Athletic
v
KP Legia Warszawa Legia Warschau
Wedden
zaterdag 6 juni 2015
Winner Semi-final 1
v
Winner Semi-final 2
Wedden
All kick-off times stated as CEST