از میان دروازه‌بان‌هایی که شما به ما معرفی کردید، این لیست انتخاب شد و به نظرسنجی گذاشته می‌شود.


مانوئل نویر


در شالکه عالی بود و هرچند باشگاه‌های فراوانی را خواهان خود می‌دید، اما ترجیح داد در آلمان بماند و برای بایرن به میدان برود. آمار 10 گل خورده در 17 بازی این فصل بایرن در بوندس‌لیگا نشان از عملکرد عالی او دارد.

 

جیان‌لوییجی بوفون


در سال 2011 هم همچنان یکی از بهترین دروازه‌بانان دنیا بود. یوونتوس در فصل جاری عالی ظاهر شده و در 14 دیداری که در سری آ به میدان رفته تنها 8 گل خورده است (سه گل دیگر را مارکو استوراری دریافت کرده است).

 

ایکر کاسیاس

پای ثابت تمامی نظرسنجی‌های بهترین دروازه‌بان دنیا. کاسیاس در 16 بازی این فصل 15 گل دریافت کرده اما واکنش‌های دیدنی او در این فصل در خاطر همه فوتبال‌دوستان مانده است.

 

ژولیو سزار


در 14 باری که برای اینتر در این فصل سری آ به میدان رفته 15 گل دریافت کرده، اما بسیاری او را یکی از دروازه‌بانان برتر دنیا می‌دانند.

 

وویچیخ اشچسنی


دروازه‌بان جوان آرسنال مورد اعتماد آرسن ونگر است. او در تمامی دیدارهای این فصل آرسنال در لیگ برتر بازی کرده و هرچند 25 گل در 17 بازی دریافت کرده، اما دلیل این گل‌های فراوان دو، سه باخت بد آرسنال در این فصل است.

 

پتر چک


دروازه‌بان جمهوری چک که با این تیم به یورو 2012 هم راه یافت به جز دوره‌هایی کوتاه فراز و نشیب چندانی نداشته و همواره یکی از بهترین‌های دنیا بوده است. ‌او در 14 باری که در این فصل لیگ برتر به میدان رفته 17 گل خورده است.

 

ویکتور والدس


فصل پیش را با آمار خیره‌کننده تنها 0.5 گل در هر بازی به پایان برد و امسال هم تا این‌جای فصل تنها 8 گل در 16 بازی دریافت کرده؛ البته اشتباهات گاه و بیگاه او در این فصل، به ویژه مقابل رئال مادرید از نقاط منفی کارنامه‌اش است.

 

جو هارت


امید انگلیسی‌ها برای پایان دادن به بحران دروازه‌بانی تیم ملی این کشور. آمار او در این فصل 15 گل خورده در 17 بازی بوده اما نمایش‌های مقتدرانه او در دروازه منچسترسیتی او را محبوب هواداران ساخته.

 

داوید دخئا


دروازه‌بان بسیار جوان منچستریونایتد فصل گذشته در اتلتیکو مادرید عالی بود اما به نظر می‌رسد در این فصل هنوز از نظر روحی جا نیفتاده است. او در 13 بازی در لیگ برتر 14 گل خورده در حالی که آندرس لیندگارد، دروازه‌بان ذخیره یونایتد در چهار بازی لیگ برتر گلی دریافت نکرده است.

 

ادوین فان درسار


دروازه‌بان اسطوره‌ای منچستریونایتد در انتهای فصل گذشته از فوتبال کناره‌گیری کرد و سال 2011 با آخرین بازی‌های او در میادین همراه بود، اما نمایش‌های او در آخرین روزها هم عالی بود.

 

نظرسنجی روز

از میان لیست نامزدهای عنوان بهترین دروازه‌بان سال که شما به ما معرفی کردید، ده دروازه‌بان به این ترتیب انتخاب شدند. به نظر شما کدام‌یک بهترین دروازه‌بان سال 2011 بود؟

مرتبط