2
VE
3

Németország megizzadt Ausztrália ellen

Az elég tartalékos német válogatott simának tűnő meccsen nehezen nyert a Konföderációs Kupán.

Hétfő késő délután Ausztrália - Németország mérkőzésre került sor az oroszországi Konföderációs Kupa "B" csoportjában.

Gyorsan magszerezték a vezetést a németek, ugyanis az 5. percben egy szép támadás után Stindl lőtt 11 méterről a hálóba. 0-1

LARS STINDL SANDRO WAGNER GERMANY CONFED CUP 19062017

A végig fölényben játszó németeket azonban a 41. percben meglepték az ausztrálok, ugyanis Rogic mintegy 17 méterről ballal lőtt Leno hasa alatt a német kapuba. 1-1

A lefújást megelőzően azonban újra vezettek a németek, hiszen Goretzkát szabálytalanul szerelték a 16-oson belül, a megadott büntetőt pedig Draxler magabiztosan bevágta. 1-2

JULIAN DRAXLER GERMANY CONFED CUP 19062017

Amilyen jól kezdték a németek az első félidőt, ugyanolyan jól a másodikat: Kimmich passzából Goretzka az ötös sarkáról belsőzte be a labdát az ausztrál kapuba. 1-3

Az ausztrálok azonban nem adták fel és egy óriási Leno kapushiba után Juric közelről kotort a németek hálójába. 2-3

Több gól azonban nem esett, 3-2-re győztek a németek, ezzel Németország és Chile 3-3 ponttal állnak a csoportban, Ausztrália és Kamerun egyelőre pont nélkül.