Győzött a Spurs: Harry Kane történelmet írt a Tottenhamben
Egyoldalú meccsen simán nyertek a londoniak az Everton ellen.

A Premier League szombati zárómeccsén a Tottenham Hotspur az Everton együttesét fogadta.

A párharc első félideje igencsak "vékonyan" telt, már ami a helyzeteket illeti: Rooney találatát les miatt nem adták meg, a túloldalon pedig Harry Kane próbálkozott több alkalommal is, de Pickford mindig védeni tudott.

Premier League: Tíz ember ellen sem ment a Chelsea-nek

A 25. percben azonban vezetett a Spurs: Aurier jobbról leadott lecsúszott lövése az ötösön belül az egyedül maradó Son-t találta meg, aki bebelsőzte a labdát a vendégek kapujába. 1-0

Son Tottenham Hotspur FC Everton

A fordulást követően szinte egyből el is dőlt a meccs: Son volt az előkészítő, a koreai balról lőtte az Everton kapuja elé a labdát, amire a leshatáron kilépő Harry Kane érkezett, és a védőjétől ellépve lőtt Pickford kapujába. 2-0

Az 52. percben Dele Alli lépett ki a védők közül, de lövése csak az oldalhálót találta el.

Hat perccel később ismét Son villant, de mintegy tizenhat méterről leadott lökete csak a jobb kapufán csattant.

Az 59. percben aztán Harry Kane történelmet írt: egy beadást követően eltörve a labdát a kiszolgáltatott Pickford kapujába lőtt, ezzel már 98 találatnál járva megdöntötte Teddy Sheringham eddigi rekordját a Spursben. 3-0

A hátralévő részben ismét visszatért a találkozó a "rendes medrébe", az Everton teljesen erőtlenül játszott, a Spurs pedig visszavett az iramból. Ennek ellenére a 81. percben egy pazar támadás végén Eriksen zárta le a meccset, kialakítva a 4-0-s végeredményt, amellyel a Tottenham jelenleg az 5., az Everton pedig a 9. helyen a bajnokságban.