Sima vereséget szenvedtünk Svájctól
Tudtuk, hogy nem mi vagyunk az esélyesek, de ezt mégsem vártuk.

Szombat este a magyar labdarúgó válogatott Svájc otthonába látogatott.

A mieinknek nem volt különösebb tétje a mérkőzésnek, hiszen már korábban eldőlt, hogy nincs esélyünk kijutni a 2018-as oroszországi világbajnokságra. Emiatt is kísérletezett Bernd Storck, aki a kezdőbe és a támadósorba nevezte a magyar válogatottban debütáló Ugrai Rolandot.

Az első 20 perc kiegyenlített játéka után sajnos megszerezték a vezetést a svájciak: Gulácsihoz került hátra a labda, aki maga elé rakta a labdát, hogy indítson, azonban megcsúszott, így a labda az őt letámadó Xhaka elé került, aki 5 méterről helyezett a magyar kapu közepébe. 1-0

Xhaka - Switzerland

A sokkból alig eszméltünk, máris megszerezte a második találatot a hazai csapat: Xhaka tolta ki Frei-nek, aki előtte a labdát éles szögből, de próbálkozása kicsit irányt változtatott Bese Barnabáson, ami miatt Gulácsi tehetetlen volt. 2-0

Ráadásul Bese pár perccel később meg is sérült, őt Lang Ádám váltotta.

A 41. percben Shaqiri adott filléres labdát Seferovic-nak, de a svájci 4 méterre a magyar kaputól hibázott.

A szünet előtt aztán jött Steven Zuber és Shaqiri pontos passza után ballal teljesen egyedül lőtte ki Gulácsi kapujának bal alsó sarkát. 3-0

A fordulást követően Zuber ott folytatta, ahol abbahagyta az első félidőben: az 51. percben szépen tekert mintegy 18 méterről a magyar kapu felé, de lövésébe elég szerencsétlenül ért bele Gulácsi, ami után a labda a magyar hálóban kötött ki. 4-0

Nem sokkal később azonban kozmetikáztuk az eredményt, amikor Guzmics Richárd egy beadást követően mintegy 7 méterről lőtte ki a hazaiak kapujának bal oldalát. 4-1

Guzmics Richárd Kádár Tamás magyar válogatott

A 76. percben egy beadást követően Lovrencsics került helyzetbe, de a fejét megtalált labda végül Sommer kezében landolt.

A hajrában még Lichsteiner is betalált, aztán a ráadásban Sommer védését követően Ugrai Roland bólintott a kapuba. 5-2

Jelenleg a csoportunk állása ez: 1. Svájc 27 pont, 2. Portugália 24. pont, 3. Magyarország 10. pont