Gulácsiék újra nyertek a Bundesligában
Sikerrel járt ismét a magyar kapus csapata a német bajnokságban.

A Bundesliga 22. fordulójának nyitómeccsén a Leipzig az Augsburg együttesét fogadta.

A Gulácsi Péterrel a hazai csapatban felálló lipcseiek viszonylag korán, a 17. percben Dayot Upamecano révén már meg is szerezték a vezetést. 1-0

Dayot Upamecano Leipzig 09022018

A fordulást követően a 70. percben mintegy 22 méterről kapott szabadrúgást a hazai együttes: Naby Keita állt oda, és a megpattanó lövése a vendégek kapusát becsapva talált utat a kapuba. 2-0

A 79. percben Kampl a lipcseiek részéről egy szabadrúgást követően eltalálta a keresztlécet is, de gólig nem jutott.

A Leipzig 2-0-s győzelmének köszönhetően az előző forduló után újra győzni tudott, és közelebb került, egészen pontosan 15 pontra a listavezető Bayernhez, jelenleg stabil BL-résztvevő helyen áll a 2. helyen, az Augsburg pedig a 7. pozícióban a német bajnokságban.