Újra nyert a Manchester City, lesgól is kellett a Spurs sikeréhez
A topcsapatok begyűjtötték a három pontot az újév első meccsein.

Az angol bajnokságban a Manchester City a Watford együttesét fogadta kedden este.

Guardiola tantíványai nem bízták a véletlenre a meccs sorsát, hiszen már a 38. másodpercben vezetett a City Sterling találatával. 1-0

Raheem Sterling Manchester City

A 13. percben pedig lényegében el is dőlt a találkozó, hiszen egy beadást követően Christian Kabasele talált a saját hálójába. Öngól. 2-0

A 63. percben egy jobb oldali beadást a vendégek kapusa pont Agüero elé ütött ki, az argentin pedig négy méterről lőtt a hálóba. 3-0

A 82. percben Gray szépített a Watford részéről, de 3-1-es győzelmével a City 15 pontos előnnyel vezeti a tabellát a United előtt.

Sergio Aguero Manchester City

A Tottenham pedig a sereghajtó Swansea otthonába látogatott ma este. A csapatok helyzetét nehezítette a nagyon erős esőzés, ennek ellenére a 12. percben egy szabadrúgást követően Llorente csúsztatott a vendégek kapujába, igaz, lesállás előzte meg a gólt. 0-1

A második félidőben peches volt a Swansea, kapufáig is eljutottak, de nem sikerült pontot szerezniük, ráadásul a 89. percben Dele Alli egy Fabianskiról kipattanót pofozott a hálóba. 0-2

A 2-0-s győzelemmel a Spurs az 5. helyen, a Hattyúk, pedig tobábbra is az utolsó pozícióban.

Fernando Llorente Tottenham

A Premier League keddi eredményei:

Southampton 1 - 2 Crystal Palace

Swansea City 0 - 2 Tottenham Hotspur

West Ham United 2 - 1 West Bromwich Albion

Manchester City 3 - 1 Watford

Az angol bajnokság élmezőnye: 1. Manchester City 62 pont 2. Manchester United 47 pont 3. Chelsea 45 pont