Horvátország hősiesen küzdve jutott a világbajnokság döntőjébe!
Hátrányból fordítva a fináléban Modricék.

Szerda este került sor a világbajnokság második elődöntőjére, amelyen Horvátország és Anglia csapott össze.

Gyorsan vezetést szereztek a háromoroszlánosok, amikor az 5. percben Trippier mintegy 20 méterről szabadrúgásból lőtt pazar gólt. 0-1

Kieran Trippier England Croatia World Cup 11072018

A továbbiakban is az angolok voltak veszélyesebbek a kapura, egy tizenhatoson belüli kavarodást követően Maguire kevéssel lőtt a bal kapufa mellé.

Ismét a szigetországiak kerültek helyzetbe, amikor Kane lépett ki a védők közt, majd Subasicba lőtte a labdát, a kipattanót újra Kane lőtte el, de csak a kapufát találta el. A helyzet szépséghibája, hogy közben behúzták a lest.

Újabb angol helyzet a 36. percben: Lingard mintegy 16 méterről tekert a bal kapufa mellé.

croatia england - harry kane danijel subasic domagoj vida - world cup - 11072018

Ahogy várható volt, az angolok keményen őrizték az előnyüket, de azért nem is adták fel a támadásokat sem, a horvátok pedig mentek előre becsülettel, de komoly kidolgozott helyzetük alig akadt, talán Perisic lövése emelhető ki a 65. percben, de Walker blokkolni tudta.

Aztán szinte a semmiből egy beadás után a 68. percben Perisic lőtt Maguire mellől a kapuba mintegy hat méterről. 1-1

croatia england - ivan perisic goal - world cup - 11072018

Majd két percre rá ismét Perisic veszélyeztetett, de labdája csak a bal kapufán csattant.

A 83. percben két horvát lehetőség is adódott, előbb Mandzukic, majd Perisic is hibázott.

A hátralévő időben nem született több gól, jöhetett a rájátszás!

A 99. percben egy szögletet követően Stones fejesét a gólvonal elől bólintotta ki Vrsaljko.

A hosszabbítás első félidejének hosszabbításában  Mandzukic került komoly helyzetbe, de próbálkozását a kapussal ütközve Pickford kivédte.

croatia england - ante rebic ashley young - world cup - 11072018

A 110. percben pedig vezettek a horvátok: Perisic csúsztatta tovább a labdát, amelyre középen Mandzukic csapott le és félfordulatból lőtt a bal alsóba. 2-1

A hátralévő időben sérülések miatt több cserét is végre kellett hajtani, de több találat nem esett: Horvátország hátrányból fordítva 2-1-re nyert és Franciaországgal mérkőzig meg a döntőben!