Messi rendesen elintézte a Juvét
Szinte momentuma sem volt a Juvénak a Barca otthonában.

Az est rangadójára Barcelonában került sor, ahol Messiék a Juventus csapatát fogadták.

Valverde az alábbi kezdővel vágott neki a meccsnek: Ter Stegen - Semedo, Pique, Umtiti, Jordi Alba - Rakitic, Busquets, Iniesta - Messi, Suarez, Dembele.

Massimiliano Allegri pedig az alábbi 11-nek szavazott bizalmat: Buffon - De Sciglio, Barzagli, Benatia, Alex Sandro - Bentancur, Pjanic, Matuidi, Costa - Dybala, Higuain

A 6. percben a Juve majdnem meglepte a Barcát, amikor De Sciglio ballábas bombáját Ter Stegen tornászta ki, a játékvezető ennek ellenére kirúgást ítélt.

Lionel Messi Barcelona Juventus

A 20. percben egy Messi szabadrúgást követően Suarez elé került a labda, aki mintegy 18 méterről belsőzött, de Buffon a léc alól tolta szögletre a lasztit.

A 38. percben Dembele került nagy helyzetbe, de a lövésekor hátulról egy Juve védő megnyomta, büntetőt nem kapott, próbálkozása azonban elkerülte Buffon kapuját.

Az első félidő hajrájában aztán villant az argentin zseni: Messi vezette rá a Juve védelmére a labdát, szépen kényszerítőzött Suarezzel, a visszakapott labdát pedig ballal Buffon kapujának bal oldalába lőtte. 1-0

Lionel Messi Barcelona 2017

A fordulást követően nem sokkal Dyabala került helyzetbe, de bal lábas lövése elkerülte Ter Stegen kauját.

Az 52. percben ismét Messi villant, 18 méterről leadott lövése a kapufán csattant, majd Buffon hátán, amivel megúszták a Zebrák a gólt, mákja volt a Juvénak.

Az 56. percben el is dőlt a meccs: Messi egy perccel korábban a játékvezető teljesen érthetetlen döntése miatt sárgát kapott, aki ezen fel is heccelte magát, majd nem sokkal rá elhúzott a Juve védelmének jobb oldalán, középre adott, a torinói védelem Rakitic elé mentett, aki mintegy 10 méterről lőtt estében a kapuba. 2-0

A 69. percben aztán újra Messi villant: egy szép támadás után Messi viharzott át a Juve védelmén, majd mintegy 20 méterről ballal lőtte ki Buffon kapujának bal oldalát. 3-0

Az eredmény nem változott, a Barca sima 3-0-s győzelmet aratott a Juventus felett, Messi pedig kétszer is bevette Buffon kapuját, amire eddig nemhogy kétszer, de egyszer sem volt példa eddig a focitörténelemben.