Az Arsenal győzelemmel tisztelgett távozó mestere előtt
Hazai pályán húzták be a három pontot az Ágyúsok a londoni derbin.

Vasárnap kora délután az Arsenal a West Ham United együttesét fogadta a Premier League-ben.

Az Ágyúsok kedélyeit a pénteken történt bejelentés borzolta, miszerint 22 év után távozik a kispadról Arsene Wenger.

Kérdés volt, hogy mindez miként befolyásolja a hazaiak játékát, mindenesetre a meccs első tizenöt percében a vendégek több alkalommal is veszélyeztettek az Arsenal kapuja előtt.

A hazaiak viszont eléggé vérszegény játékot produkáltak az első félidőben, talán csak Welbeck kapu fölé fejelt próbálkozását, illetve Ramsey bal kapufát elkerülő lövését jegyezhettük fel.

VIDEÓ: Nyolcvan méteres kapusgól Németországból

Gnanit Xhaka Arsenal West Ham

A második játékrész elejét felpörgette az Arsenal, amelynek eredményeképpen az 51. percben egy szögletet követően Monreal szépen lőtt ballal a jobb alsó sarokba. 1-0

A 64. percben viszont jött a Kalapácsosok válasza, amikor Lanzini pazarul hozta helyzetbe csapattársát, Arnautovic pedig az ötös bal sarkáról lőtte ki a hosszút. 1-1

A 72. minutumban Xhaka engedett meg egy kemény löketet, de Joe Hart éppen ki tudta piszkálni a bal alsó felé tartó lövést.

Öt perccel később ismét Hart parádézott, amikor Welbeck tekerését tolta ki újra a bal alsó elől.

A 82. percben azonban már betalált a hazai csapat: Ramsey a bal oldalról adott be, középen a West Ham védője lehúzta a fejét, a labda pedig a tehetetlen Hart mellett most már utat talált a bal sarokba. 2-1

A hajrában pedig eldőlt a találkozó: szépen adogadta körbe a vendégek védelmét az Arsenal, amelynek a végén Lacazette kilőtte a rövid sarkot az ötösről. 3-1

De még nem volt vége, hiszen a lefújás előtt Lacazette a védők közt egy szép csel után mintegy hét méterről talált be. 4-1

Az Arsenal 4-1-es győzelemmel tisztelgett Arsene Wenger előtt, amellyel az Ágyúsok továbbra is a 6., a West Ham pedig a 15. helyen az angol bajnokságban.