BL: Nyitott maradt a Juve-Spurs párharc, hengerelt a Man City

MegosztásBezárás Hozzászólások
Az egyik párharcon semmi sem dőlt el, a másikon viszont megvan a továbbjutó.

Kedden este két találkozóval kezdetét vette a Bajnokok Ligája egyenes kieséses szakasza a Basel - Manchester City, és a Juventus - Tottenham összecsapásokkal. Kezdjük a meccsek sorát az utóbbival.

Nem kellett sokat várni az első találatra, hiszen a 2. percben már vezettek a hazaiak: Pjanic ívelt előre egy szabadrúgást, amely a tizenhatos jobb oldalán egyedül találta Higuaint, az argentin pedig átvétel nélkül kapásból lőtt gyönyörűen a jobb asló sarokba, Lloris csak beleérni tudott. 1-0

A 9. percben már kettő volt a Juve előnye: Davies egy elkésett szereléssel felvágta Bernardeschi-t a tizenhatoson belül, a jogos büntetőt pedig Higuain lőtte a jobb sarokba, Lloris ebbe is csak beleérni tudott. 2-0

Gonzalo Higuain Juventus

A 26. percben jöhetett volna a szépítés, amikor Eriksen labdája Kane-t találta meg, de öt méterről leadott csúsztatását Buffon bravúrral védte.

A 31. percben el is dőlhetett volna a meccs, amikor egy Higuain-Pjanic-Higuain kényszerítő végén az argentin lövése csak centikkel kerülte el a londoniak kapuját.

A 35. percben azonban jött a Spurs válasza: Harry Kane a leshatáron ugrott ki, eltolta Buffon mellett és az üres kapuba passzolt. 2-1

Harry Kane Tottenham

Az első félidő hajrájában aztán újra büntetőhöz jutott a torinói csapat: Aurier buktatta Douglas Costát, a megadott tizenegyest azonban Higuain a keresztlécre vágta, maradt a 2-1.

A második félidőben az 57. percben került helyzetbe a Juve, amikor Bernardeschi ballal tekert a Spurs kapujának jobb alsó sarka felé, de Lloris szögletre tudta tolni a labdát.

A 71. percben azonban egyenlített a Spurs: 20 méterről végezhettek el szabadrúgást az angolok, Eriksen pedig a felugró sorfal alatt, a bemozduló Buffon mellett lőtt a jobb alsó sarokba. 2-2

A hátralévő időben nem született több gól, a 2-2-es végeredményt a Juve bánhatja, hiszen ezzel nyerniük kell Londonban, vagy legalább egy hasonló 2-2-es döntetlent kell elérniük, hogy életben tartsák továbbjutási reményeiket.

Sami Khedira Juventus Tottenham

Az este másik meccsén a Basel a Manchester City-t fogadta. A találkozó első félidejében Guardioláék el is rendezték a meccset, hiszen Gündogan, Bernardo Silva és Agüero találataival három gólos előnyre tettek szert.

A fordulás után ismét Gündogan volt eredményes az 53. percben, el is döntve a továbbjutó személyét, hiszen 4-0-s sikerével semmilyen félnivalója nem lehet a City-nek a visszavágót, illetve a továbbjutást illetően.