Rakitić: Messi je jako sramežljiv, ali puno mi je značio kada sam došao u Barcu

Komentari
Rakitić je u Barcelonu došao 2014. godine te je pomogao Barci da osvoji dva prvenstva, tri Kupa kralja te Ligu prvaka

Veznjak Barcelone i hrvatske reprezentacije Ivan Rakitić rekao je kako je Leo Messi najbolji nogometaš svijeta te objasnio što Argentinca čini drugačijim od ostalih.

Tridesetogodišnji Messi je i po mišljenju šire nogometne javnosti jedan od najboljih, ako čak ne i najbolji nogometaš svih vremena, a do sada je osvojio brojna ekipna i individualna priznanja među kojima su i pet Zlatnih lopti.

Po Rakitićevom mišljenju, ono što ga čini drugačijim je sposobnost da prelomi utakmicu u samo jednom trenutku:

"Naša igra puno ovisi o njemu, on nas pokreće. Ne mora govoriti kako bi ga razumjeli, već je dovoljan samo jedan mali pokret. Najbolji je u povijesti i ima sposobnost riješiti utakmicu u samo jednoj jedinoj sekundi. Međutim, malo je sramežljiv jer je svjestan da svi gledaju u njega."

Rakitić je u katalonsku prijestolnicu došao 2014. godine te je pomogao Barci da osvoji dva prvenstva te Ligu prvaka 2015. godine kada je Juventusu u finalu zabio vodeći pogodak.

Za reprezentaciju je upisao 88 nastupa, a otkrio je i kako mu je Messi pomogao da se uklopi u momčad:

"Bio je jedan od suigrača koji mi je prvi ponudio pomoć te mi je pomogao da se što prije uklopim u način Barcine igre. Zaista je sjajna, ali i drugačija osoba od drugih", zaključio je Rakitić.

Oduševio je Italiju: Juventus Mandžukiću daje novi ugovor!
Brekalo ulazi u hrvatsku nogometnu povijest! Valjda ga neće zaustaviti San Marino...
Vručina: U Jordanu na terenu i - čavli! A trening traje četiri sata
Jedini Hrvat u Jordanu za Goal: Ovoliko u HNL-u ne bih zaradio, a prije utakmice - molitva
Nema mjesta za Ronalda! Slavni Englez izostavio Portugalca iz idealnih 11 Uniteda