Milan samo jednom u povijesti potrošio više na pojačanja! A rok još nije ni počeo...

PodijeliZatvori Komentari
Kad je osvajao Scudetta i Ligu prvaka, Milan je manje trošio na pojačanja! Je li ovo povratak, buđenje velikana?

U ponedjeljak je Milan potvrdio da je iz Porta doveo Andrea Silvu u transferu za koji se smatra da vrijedi 38 milijuna eura pa je tako talijanski klub do sada ovoga prijelaznog roka već potrošio 99 milijuna eura!

Top 10 klubova koji su najviše potrošili ovoga ljeta

Osim Portugalca, novi članovi Milana su postali i Mateo Musacchio, Ricardo Rodriguez i Fracnk Kessie, a s obzirom da smo tek na početku prijelaznog roka, postoji mogućnost da će novi kineski vlasnici uložiti u još nekoga.

Milan je od svih klubova svijeta zasad potrošio najviše ovoga ljeta. Da, više i od Manchester Cityja koji želi dovesti 'sve što hoda'!

Milan se tako velikim ulaganjima novoga gazde pokušava vratiti na stare staze slave gdje je bio 90-ih godina, a ovakvo trošenje sve više sliči na sezonu 2001./02. kada su Talijani potrošili čak 144 milijuna eura, a na San Siro su stigli, između ostalih, Rui Costa, Inzaghi i Pirlo. Sezonu prije toga se Milan nije proslavio jer je završio na šestom mjestu u Serie A, baš kao i ove godine, ispao iz Lige prvaka u grupnoj fazi, a u polufinalu talijanskog kupa ih je zaustavila Fiorentina

Ali kada su se godinu poslije odlučili na velike troškove, pokazalo se da im to ponovno nije donijelo slavu jer su u talijanskom prvenstvu završili na četvrtom mjestu, a ispali su u polufinalu talijanskog kupa i Kupa Uefe. Sezonu nakon toga su se ipak okrunili zlatom u Ligi prvaka kada su pobijedili Juventus, ali su opet morali u šoping jer su za 72 miljiuna eura u svoje redove doveli igrače kao što su Nesta, Seedord i Dario Šimić.

Buffon pod jednim uvjetom neće u mirovinu sljedeće ljeto

S potrošnjom su zatim stali, ali to nije značilo da će se isto dogoditi s rezultatima. Kada su 2005. godine izgubili u onom nevjerojatnom finalu Lige prvaka od Liverpoola, ljeto prije su potrošili 11 milijuna eura, a u Serie A su završili na drugom mjestu. Važne trofeje nisu osvojili, ali su bili na vrhu europskog nogometa.

Dvije godine poslije su otišli do kraja u Ligi prvaka i potrošili 41 milijun eura, ali uložili su u Ricarda Oliveiru, Odda, Ronalda, Gourcuffa koji uopće nisu zaigrali u finalu protiv Liverpoola tako da je klasična garda Inzaghi, Seedorf, Kaka, Gattuso, Pirlo... osvojila naslov.

Unatoč tome što su te sezone morali masovno uložiti, Milan je ipak pokazao 90-ih kako to nije potrebno jer su, primjerice, u sezoni 1991./92. osvojili Serie A, a potrošili milijun i pol' eura što se odnosilo na Zvonimira Bobana

Sljedeće sezone su također bili na vrhu talijanskog prvenstva, kao i u finalu Lige prvaka gdje ih je pobijedio Marseille, a tada je potrošeno 29 milijuna eura. U sezoni 1993./94. otišli su korak dalje u najelitnijem europskom natjecanju te ga osvojili, kao i Serie A, a potrošeno je 18 milijuna eura.

Sezonu kasnije uz potrošenih 1,35 milijuna eura ponovno su došli do finala Lige prvaka, osvojili talijanski i europski superkup, ali kiksali su u Serie A gdje su završili četvrti.

Machada želi bivši as Intera, Juventusa i Chelseaja, kao zamjenu za - Antuna Palića!?

Milan će ovoga ljeta žestoko uložiti i pokušati se vratiti na vrh talijanskog i europskog nogometa, ali to ne mora značiti da će to biti baš tako. Prije dvije godine su na samo trojicu igrača potrošili 75 milijuna eura, a sezonu su završili na sedmom mjestu iza Sassuola. Ukupan je trošak bio 91 milijun eura, a nisu se uspjeli niti kvalificirati za Europsku ligu.

Kao najsvježiji primjer je i Man. City koji je prošle sezone potrošio 205 milijuna eura, a ukupno su osvojili nula trofeja. Tako da novac i zvučna pojačanja ne igraju ključnu ulogu, već kako se momčad slaže na terenu.

Hajdukov krah na Poljudu: izgubio i od Gorice, Said udario u glavu Kahlinu
UŽIVO: Real - Getafe 1:0; Modrić na klupi, Navas na golu, Carvajal zabio
Inter izgubio, ništa od hrvatskog trojca! Džeko u 89. za pobjedu Rome
Sarajevo na krilima Ahmetovića potopilo Zrinjski, Baka s prvacima pao na osmo mjesto
Kek: Tek stvaramo pobjednički mentalitet, a želim bolju igru, a ne kadar