Nula Argentine i Kolumbije, opet nema mjesta za Dybalu! Petarda Brazila

Komentari
Richarlison je u velikoj formi, a Neymar još korak bliže Peleu

Argentina je zadržala dug nepobjedivi niz protiv Kolumbije (još od 2007.) nakon remija 0:0 u prijateljskoj utakmici u New Jerseyu.

Prvo je poluvrijeme bilo dobro, Argentina je i bez Messija bila bolja momčad, a oba privremena izbornika Lionel Scaloni i Arturo Reyes mogu biti zadovoljna.

Ospina je u prvom dijelu zaustavio pokušaje Exequiela Palaciosa, pa Maura Icardija, onda je u 30. minuti lijep Falcaov udarac odbio Franco Armani. Pa u 46. pokušaj Luisa Muriela iz daljine.

Argentina se priprema na život bez Messija, Giovani Lo Celso odigrao je jako dobro, sudjelovao u svim najopasnijim akcijama. A Palacios (19) je ostavio dobar dojam u drugom nastupu za reprezentaciju.

Paulo Dybala dobio je, pak, svega 35 minuta u dvije utakmice u ovom terminu!? Čak i dok Messija nema i novi je izbornik...

Kolumbija: Ospina, Palacios, D. Sanchez, Murillo, Machado - Quintero (od 73. Benedetti), Cuellar (od 62. Uribe), Barrios, Cuadrado (od 78. Diaz) - L. Muriel (od 63. Bacca), Falcao (od 79. S. Villa).

Argentina: Armani - Bustos, Pezzella, Funes Mori, Tagliafico (od 85. Acuna) - Lo Celso (od 70. Pavon), Battaglia, E. Palacios (od 54. Dybala) - Meza (od 68. Paredes), Icardi (od 85. Simeone), G. Martinez (od 46. Cervi).

Idući mjesec Kolumbiju očekuju SAD i Kostarika, a Argentinu klasik s Brazilom u saudijskom Jeddahu.

Richarlison Neymar Brazil El Salvador Friendly 11092018

Brazil je, pak, s 5:0 isprašio El Salvador u Marylandu, Neto je dočekao debi, Richarlison zabio dva gola i potvrdio sjajnu formu (u Evertonu ima tri gola u tri utakmice), kapetan Neymar pogodio i drugi penal u dvije utakmice, a strijelac je bio i Philippe Coutinho.

Brazil je poveo baš iz jedanaesterca, i to strogog, u četvrtoj minuti nakon starta na Richarlisonu. U 16. je Richarlison pogodio krasno iz daljine za 2:0, a u 30. je Coutinho povisio na 3:0.

Evertonov igrač Richarlison povisio je na 4:0 u 50. minuti, a Marquinhos zaključio priču u 90. glavom nakon Neymarova kornera.

A golman Neto (29) dočekao je debi nakon osam godina što je u reprezentaciji!

Neymar je došao do 59 golova za Brazil, tri manje od Ronalda i 18 iza vodećeg Pelea. Još je pogodio i gredu kod rezultata 2:0.

Brazil: Neto - Eder Militao, Dede (od 46. Felipe), Marquinhos, Alex Sandro - Arthur (od 70. Andreas Pereira), Casemiro (od 46. Fred), Coutinho (od 54. Willian) - Douglas Costa (od 54. Paqueta), Richarlison (od 54. Everton), Neymar.

SAD je prvijencem Tylera Adamsa s 1:0 pobijedio Meksiko.

Dalić: Da su Modrić i Mandžukić napravili što i Kalinić, potjerao bih i njih
Teške optužbe Tottija: Umirovljenje je bilo Romina odluka, posebno je inzistirao Spaletti
Nova Kranjča: Ovdje će Rudeš i Lokomotiva igrati svoje utakmice
Kovačić nakon Španjolske napravio nešto što nikada do tada nije: Bio sam potresen!
Nova luda Kloppova presica: Ispitivao novinare pa pričao o Lovrenu, godinama, golferima...