Nevjerojatne greške Kariusa i filmske škarice Balea za treći uzastopni naslov Reala!
Modrić ulovio Messija, Kovačić na klupi, greda Isca, stativa Manea, stravične ozljede Salaha i Carvajala

U veličanstvenom finalu Lige prvaka odigranom na rasprodanom olimpijskom stadionu u Kijevu branitelj naslova Real Madrid pobijedio je Liverpool s 3:1 te se tako po 13. puta okitio titulom najbolje momčadi starog kontinenta.

Glavni grad Ukrajine svjedočio je tako trećoj uzastopnoj tituli sastava Zinedinea Zidanea koji je dokazao da je čovjek za finala - u osam finalnih utakmica upisao je svih osam pobjeda.

Zanimnljivu utakmicu obilježile su velike i neshvatljive pogreške vratara momčadi s Anfielda Kariusa, ali i briljantan pogodak Garetha Balea filmskim škaricama.

S druge strane, redsi su se nakon izlaska njihove glavne zvijezde Salaha potpuno raspali, kraljevski klub je preuzeo konce igre i igrači Jürgena Kloppa do kraja susreta su uglavnom bilki samo statisti na terenu.

Hrvatska je tako dobila osvajača LP-a i šestu godinu zaredom - Luka Modrić je odigravši cijeli susret došao do četvrtog 'ušatog' pokala stigavši tako Lionela Messija, dok je Kovačić slavlje svoje momčadi gledao s klupe.

Dejan Lovren pružio je dobro izdanje svih 90 minuta, ali na kraju će u Rusiju ipak pognute glave.

Veliki Cristiano Ronaldo je, iako nije uspio zatresti mrežu u velikom finalu, osvojio svoj rekordni peti naslov pobjednika LP-a.

U osvit utakmice na travnjaku se zbila čudna situacija - velški nogometaš u dresu los blancosa Gareth Bale nije se niti zagrijavao s momčadi prije utakmice. O ozljedi nije riječ sigurno pošto je krilni igrač kraljeva do zadnjeg trenutka bio u igri za početnu postavu....Je li možda riječ o inatu madridske zvijezde?

Ceremoniju otvaranja po najavi je predvodila Dua Lipa, a dio spektakularne koreografije bio je i hrvatski dvojac 2 Cellos koji je izveo himnu natjecanja prilikom izlaska igrača iz tunela. Trofej namijenjen pobjedniku na travnjak je donio najveći ukrajinski nogometaš Andrej Ševčenko .

Dok su se na tribinama razvijale spektakularne koreografije, hrvatski igrači u početnom sastavu pozdravili su se srdačno - Lovren je poljubio Modrića.

Početak utakmice donio je žestok tempo s obje strane - pokušaj španjolskog sastava osujetilo je zaleđe, dok je udarac Manea blokirao Casemiro.

Engleska momčad dobro je stajala na terenu, nametnuo je Klopp visoki presing, a nagrada je došla u 7. minuti kada je Varane pravodobnom intervencijom spasio ispred Manea spasio svoja vrata. Pritisak redsa nastavio se i u narednim minutama, a Arnold je u 14. uputio dobar centaršut koji izbacuje Navas.

Minutu kasnije javio se i kraljevski sastav, a tko će kod njih ako neće Ronaldo . Portugalac je prošao po boku, no njegov pokušaj odletio je preko vrata.

Sljedeću opasnu situaciju imala je momčad s Anfielda kada je u 18. minuti nakon kornera neuspješbno glavom tukao Van Dijk.

Ogromnu su priliku zahuktal redsi imali u 23. minuti kada je, nakon lijepe povratne lopte Milnera, blokiran udarac Firmina . Na odbijenu loptu naletio je Arnold čiji udarac refleksno brani Navas .

Samo tri minute kasnije hladan je znoj oblio crveni dio Liverpoola - nakon jednog duela s Ramosom ležati je ostao egipatski virtuoz Salah . Čini se kako je došlo do problema s ramenom, možda je i u pitanju ključna kost.

Nekoliko trenutaka kasnije crne slutnje su se i obistinile, glavni igrač Jürgena Kloppa izašao je u suzama s terena...

Novu ozljedu na, po igrače očigledno 'ukletom', kijevskom travnjaku vidjeli smo u 35. minuti kada je teren, također u suzama napustio Carvajal  nakon duela s Robertsonom.

U 43. minuti vidjeli smo prvu pravu priliku za los blancose. Sve se zbilo iznenada, Ronaldov dobar pokušaj glav om nakon ubačaja s boka obranio je Karius , no odbijenu loptu u mrežu je pospremio Benzema . Ipak, pomoćni sudac podigao je zastavicu te je pogodak poništen.

U zadnjoj minuti prvog dijela pokušao je tući i novi igrač u dresu kraljevskog kluba Nacho, ali lopta je pronašla put samo do vanjske strane mreže. Treća minuta nadoknade donijela je i dalekometni pokušaj Benzeme, međutim u svlačionice se na poluvremenu ipak odlazi bez golova.

Drugi dio počeo je vatreno - Real je u 48. minuti zatresao gredu ! Nakon što se ubačena lopta odbila od Lallane sjela je idealno na nogu Isca , no španjolski reprezentativac u dresu los blancosa snažnim volejom gađa samo okvir gola.

Tri minute kasnije vidjeli smo situaciju koja se rijetko viđa na nogometnim travnjacima! Real je poveo, ali na kakav način...Nakon što je jednu bezopasnu loptu primio u ruke, golman crvenih Karius imao je namjeru poslati loptu rukom u napad. Međutim, ne gledavši, pogodio je samo nogu Benzeme od kojeg se lopta odbila u malu mrežicu Liverpoolovog gola!

U gotovo nevjerojatnom filmskom raspletu prednost kraljeva je trajala samo 4 minute! Naime, igrala se 55. minuta utakmice kada je nakon udarca iz kuta Liverpool izjednačio! Asistenciju je upisao Dejan Lovren koji je glavom prenio loptu do strijelca Manea .

Nakon sat vremena igre u Kijevu Karius se djelomično iskupio za vodeći pogodak obranivši pokušaj Isca nakon lijepog ubačaja Modrića .

U 64. minuti Real ponovno vodi, i to ponovno na nevjerojatan način! Samo tri minute nakon što je ušao Bale je 'zapalio' Madrid zabivši drugi pogodak svoje momčadi prekrasnim škaricama. Marcelo je poslao loptu u sredinu, a na desetak metara ju je u letu zahvatio čudesni velški virtuoz, Karius je mogao samo nemoćno gledati kako lopta odsjeda ispod grede.

Šest minuta nakon što su ušli u rezultatski zaostatak, redsi su mogli do poravnanja, ali je udarac strijelca Manea zaustavila stativa.

U 74. minuti mogao je Real riješiti pitanje pobjednika, no Robertson je fantastičnom obrambenom reakcijom izbio loptu s noge Cristianu Ronaldu .

Obrana engleskog sastava pucala je po šavovima - u 82. minuti Karius ponovno brani udarac Benzeme.

Los blancosi su na korak od 'raja' došli u 83. minuti kada je novi pogodak zabio Gareth Bale! Ipak, i ovaj pogodak može se pripisati vrataru Kariusu koji je ispustio laganu loptu koju je po sredini gola uputio Zidaneov joker s klupe.

Kao šlag na tortu ove zanimljive utakmice, u posljednjoj minuti sudačke nadoknade, dok je Ronaldo jurišao na gol redsa, u teren je uletio navijač te nakratko prekinuo utakmicu.

Liverpool Real Madrid Champions League

Ipak, pobjedu Reala ništa nije moglo osujetiti - sastav Zinedinea Zidanea osvojio je svoj treći naslov u nizu.