Neviđena drama u Madridu - Mandžo doveo Juve na prag senzacije, Real prošao penalom u nadoknadi
Prvi gol hrvatskog reprezentativca nakon trećeg siječnja, Ronaldov 150. nastup u LP i 11. utakmica zaredom u kojoj je zabio, isključenje Buffona

U uzvratnom dvoboju četvrfinala Lige prvaka  talijanski Juventus je, na gostovanju kod Real Madrida slavio s 3:1, ali je zbog visoke pobjede u prvom susretu u Torinu (3:0) dalje, s ukupnih 4:3, prošao kraljevski klub.

No, Real je do svog osmog uzastopnog polufinala najelitnijeg klupskog natjecanja na svijetu došao nakon teške drame pogotkom u osmoj minuti sudačke nadoknade! I to iz jedanaesterca kojem je prethodilo isključenje Buffona zbog prigovora! Legendarnom talijanskom golmanu ne idu završetci karijere - nakon što se se u suzama oprostio od azzurra poslije ispadanja od Švedske u dodatnim kvalifikacijama za SP u Rusiji, sada se (vjerojatno) na tužan način oprašta i od najveće pozornice - Lige prvaka.

Hladnokrvni Cristiano Ronaldo zavio je simpatizeri stare dame u crno upisavši gol i u svom 150. nastupu u Ligi prvaka te tako produživši veličanstveni niz na 11 uzastopnih utakmica u kojima je bio strijelac.

Kod bianconera, koji su imali los blancose na koljenima veliki dio susreta, dva gola postigao je hrvatski reprezentativac Mario Mandžukić . Ipak, ni to nije bilo dovoljno da momčad Massimiliana Allegrija ponovi senzaciju Rome te okusi slast polufinala...

Po izlasku na teren, igrače je dočekala velika bijela psina u režiji domaćih navijača.

Kako li je samo vatreno počelo u Madridu! Već u drugoj minuti Juventus je poveo s 1:0, a strijelac je bio Mario Mandžukić . Visoki presing los blancosa ostavio je prostor za kontru stare dame - Khedira je ubacio, a hrvatski reprezentativac takve ubačaje ne propušta. Napadač bianconera postigao je pogodak nakon samo 76 sekundi igre - to je najbrži pogodak kojeg je kraljevski klub primio na domaćem travnjaku. Isto tako, ovo je Mandžukićev prvi gol za Juve nakon 3. siječnja.

Domaći sastav nije se oporavio od šoka - u sedmoj minuti Navas je obranio udarac Higuaina spriječivši potpuni raspad momčadi Zinedinea Zidanea.

Nakon deset minuta igre ukazao se i Real. Modrić je stvorio dobru priliku za Balea proigravši ga u kaznenom prostoru, ali velški nogometaš je neprecizan. Pokušao je Bale to popraviti petom, no pogodio je vanjski dio mreže.

Četiri minute kasnije pokušao je i Ronaldo , međutim Buffon je bio na mjestu. U 15. minuti nakon kornera je sam ostao Mandžukić, no napadač stare dame nije očekivao loptu te se nije najbolje snašao.

U nastavku susreta posjed i dominaciju u sredini terena preuzeo je domaći sastav, međutim nije bilo konkretnijih prilika za izjednačenje. Nakon pola sata igre volej Marcela prošao je pored vrata gostiju.

U 34. minuti Buffon spašava goste! Ronaldo je sjajno loptom proigrao Isca , a talijanski čuvar mreže refleksnom e reakcijom sačuvao svoju mrežu netaknutom.

I taman kada se činilo kako je kraljevski klub uspostavio kontrolu, ponovno se pojavio Mandžo ! Igrala se 37. minuta kada je Lichtsteiner ubacio, a hrvatski napadač glavom poslao loptu iza vrata Keylora Navasa. Svojim drugim pogotkom Mandžukić je postao prvi igrač kojemu je pošlo za rukom zabiti dva pogotka u prvom dijelu utakmice Lige prvaka na Santiago Bernabeuu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade trese se greda juventusovih vrata! Ubacio je Kroos, a Varanea su centimetri dijelili od smanjenja rezultata.

Poluvrijeme za pamćenje završilo je s prednosti Juventusa od 2:0. To je prvi puta od 200. godine da los blancosi na svom terenu gube s dva razlike nakon prvog poluvremena utakmice Lige prvaka.

Nastavak je otvoren oprezno s obje strane. Prvu polupriliku imao je Costa čiji udarac iz dobre pozicije odlazi visoko preko vrata.

U 58. minuti udarcem je zaprijetio i Cristiano Ronaldo , ali vratar stare dame je na mjestu. Minutu kasnije Juve je mogao do produžetka! Nakon izgubljene lopte madrižana na vlastitoj polovici, u prilici da uputi udarac našao se Higuain . Međutim, njegov pokušaj sjajno brani Navas.

U 59. minuti dogodilo se nemoguće, Juventus je zabio i treći! Strijelac je bio Matuidi , ali za pogodak stare dame najzaslužniji je Keylor Navas koji je neshvatljivo ispustio čistu loptu...Francuz se našao na pravom mjestu i ugurao loptu u nebranjena vrata.

Nakon što su postigli pogodak vrijedan produžetka, Juventus se povukao u tipično talijanskom stilu. U 75. minuti vidjeli smo hrvatsku zamjenu - Modriča je, u sastavu kraljevskog kluba zamijenio Kovačić

Tri minute nakon kontru je povukao Isco čiji je udarac bio nezgodno odbijen, ali Buffon je ipak svjetska klasa. U 79. minuti Real je mogao dobiti neočekivanog junaka kada je stoper Varane iz okreta zamalo promašio okvir vrata.

Četiri minute prije isteka regularnog dijela, Carvajal je pronašao Ronalda, ali portugalska megazvijezda uputila je neprecizan udarac glavom.

U trećoj minuti sudačke nadoknade kaos na Bernabeuu! Ronaldo je spustio loptu na peterac, Vasqueza je srušio Benatia , a Englez Oliver je (prestrogo) pokazao na bijelu točku.

No, to nije bilo sve - Buffon se nikako nije mogao pomiriti s odlukom glavnog arbitra te je, zbog žustrog protestriranja, zaradio izravan crveni karton !

Umjesto Higuaina ušao je Szczesny te je Poljak bio taj koji je pokušao zaustaviti pokušaj Ronalda. Ipak, protiv osvajača Zlatne lopte se ne može - Ronaldo je pogodio rašlje za veliko slavlje los blancosa.

Ovim je sudbonosnim pogotkom Juventus postao glavna Ronaldova mušterija pošto im je CR7 zabio već 10 pogodaka u Ligi prvaka. To je najveći broj pogodaka koji je jedan igrač zabio nekom klubu u ovom natjecanju.