FOTO Atletico na krilima Griezmanna slomio Marseille, prvi Vrsaljkov trofej!
Vrsaljko je postao šesti Hrvat koji se okitio naslovom u Europskoj ligi. Prije njega, taj su trofej podizali Stanić, Olić, Križanac, Srna i Rakitić

Na sebi svojstven način, Atletico Madrid je zahvaljujući sjajnom Antoineu Griezmannu slavio s 3:0 protiv Marseillea te tako došao do trećeg naslova prvaka Europske lige/ Kupa Uefe.

Tek nakon što je Simeoneova momčad povela nakon katastrofalne greške obrane Marseillea, igru je zbog ozljede napustio kapetan te ponajbolji igrač francuske momčadi Dimitri Payet i nakon njegovog izlaska, pitanje pobjednika je bilo praktički riješeno.

2018-05-17 Atletico Madrid Europe League

Do prvog naslova u dresu Atletica došao je Šime Vrsaljko , koji je ujedno postao šesti Hrvat koji je osvojio Europsku ligu. Prije njega, trofej su podizali Mario Stanić (Parma, 1999.), Ivica Olić (CSKA, 2005.), Ivica Križanac (Zenit, 2008.), Darijo Srna (Šahtar, 2009.) te Ivan Rakitić sa Sevillom 2014. godine.

Diego Simeone Atletico de Madrid Europa League

S druge strane, Marseille je nastavio 'prokletstvo' francuskih klubova koji nikada nisu osvojili ovo natjecanje.

Odmah na otvaranju utakmice, točnije u četvrtoj minuti, Marseille je imao fantastičnu priliku, Payet je odlično proigrao Germaina , koji je sam izašao pred Oblaka, ali je napadač Marseillea pucao pored gola.

Dvije minute kasnije, Francuzi su opet priprijetili. Najbliži odbijenoj lopti bio je stoper Rami , no i on je bio neprecizan te je njegov udarac s desetak metara prošao pored desne vratnice.

U 21. minuti Atletico je poveo nakon prve prilike. Vratar Marseillea Mandanda je ispucao loptu na  Anguissaea  koji ju je katastrofalno primio, Gabi je proigrao Griezmanna i Francuz je bez problema zabio te tako doveo Atletico u prednost.

Minutu kasnije, Šime Vrsaljko je zbog starta na Ocamposu dobio žuti karton , a vjerojatno zbog straha od ponavljanja situacije iz polufinala u Londonu protiv Arsenala kada je Vrsaljko dobio dva žuta kartona u prvih 9 minuta, Simeone i pomoćni trener Burgos su na poluvremenu umjesto njega, u igru stavili Juanfrana.

Tek nakon što je primio gol, Marseille je doživio novi šok kada je zbog ozljede, u suzama teren napustio kapetan i (po)najbolji igrač Dimitri Payet .

U 49. minuti, Antoine Griezmann je nakon sjajne akcije s Kokeom pokazao zašto ga Barcelona pod svaku cijenu želi dovesti ovog ljeta te je svojim drugim golom najvjerojatnije riješio pitanje pobjednika ovog finala. Bio je to njegov osmi pogodak ove sezone u europskim natjecanjima čime je postavio svoj osobni rekord.

Atletico de Madrid Europa LeagueAtletico de Madrid Europa League

Nakon dva gola, Griezmann je skoro došao i do asistencije, ali je Saulov udarac blokirao Luiz Gustavo. Koke je u 70. lukavim udarcem pokušao nadmudriti Mandandu, ali je 33-godišnji vratar Marseillea izvadio loptu ispod grede.

Marseille je u 81. minuti nekoliko centimetara dijelilo od pogotka, no Mitroglouov udarac glavom zaustavila je vratnica . Francuzi su nakon te vratnice sve karte bacili u napad pa je već dvije minute kasnije sjajno pucao Amavi, ali je Oblak bio dobro postavljen i obranio udarac.

Konačan rezultat i pitanje pobjednika u 88. minuti riješio je Gabi koji je odličnim prizemnim udarcem završio ubojitu akciju Simeoneove momčadi. U igru je potom ušao i Fernando Torres koji na kraju sezone odlazi iz svog Atletica, a ovo je prvi trofej nakon 11 sezona koji je osvojio s madridskom momčadi.

Marseille: Mandanda; Sarr, Rami, Luiz Gustavo, Amavi; Sanson, Anguissa; Thauvin, Payet, Ocampos; Germain.

Atletico Madrid: Oblak; Vrsaljko, Godin, Gimenez, Lucas; Correa, Saul, Gabi, Koke; Costa, Griezmann.