Dinamo golčinom do remija u Rimu; Marseille bolji od Athletica, Payet zabio u Europi nakon devet godina
Zvijezda Marseillea Thauvin je iznesen na nosilima! Slavili Leipzig i Sporting; Pivarić i Ristovski upisali 90 minuta, Lulića nije bilo zbog ozljede

Završene su i posljednje četiri utakmice osmine finala Europske lige.

Važnu pobjedu na domaćem terenu je upisao Marseille koji je s 3:1 bio bolji od Athletic Bilbaa. Poveli su Francuzi nakon nepune minute igre, strijelac je bio Ocampos, a uslijedio je gol Dimitrija Payeta u 14. minuti. Francuz se tako upisao u strijelce u Europi nakon čak devet godina! Posljednji gol u europskom natjecanju je postigao 26. veljače 2009. godine u dresu St. Etienne protiv Olympiacosa.

Aduriz je iz penala u nadoknadi prvoga dijela smanjio zaostatak, a konačni rezultat je svojim drugim golom postavio Ocampos u 58. minuti.

Loša vijest za Marseille je ozljeda Floriana Thauvina koji je u 62. minuti iznesen s terena na nosilima. Thauvin je ponajbolji igrač francuske momčadi, ove je sezone zabio 18 golova, a čini se da mu je stradao gležanj.

Florian Thauvin Marseille Bilbao UEFA Europa League 06032018

Lazio i Dinamo Kijev su u Rimu remizirali 2:2, a hrvatski igrač Josip Pivarić je odigrao čitavu utakmicu. Zbog ozljede nije konkurirao kapetan Lazija Senad Lulić.

Gosti su poveli u 52. minuti golom Tsigankova, a preokrenuli su Immobile koji je zabio dvije minute kasnije, te Anderson koji je bio strijelac u 62. minuti. Konačnih 2:2 je postavio Morales golčinom s 20 metara u 79. minuti. Dinamo je utakmicu završio s desetoricom jer je u 96. minuti crveni dobio Garmaš.

Sporting je s 2:0 pobijedio Viktoriju iz Plzena, a dvostruki je strijelac bio Montero. Stefan Ristovski je odigrao čitavu utakmicu.

Pobjedu je upisao i Leipzig, Nijemci su s 2:1 bili bolji od Zenita. Bruma je zabio u 56. minuti, a Werner u 77. Vrijedan gol u gostima Zenitu donio je Domenico Criscito u 86. minuti iz slobodnjaka.