Özil i društvo utišali San Siro i kupili Wengeru tračak nade, Milan prekinuo niz neporaženosti!
Arsenal je došao na prag četvrtfinala, briljantni Özil do jubileja, Kalinić od 62. minute, Kolašinac izašao zbog ozljede

Derbi osmine finala Europske lige na kultnom su San Siru odigrali Milan i Arsenal. Gosti iz Londona slavili su s 2:0 te tako prekinuli neugodan niz od četiri utakmice zaredom u kojima su poraženi. S druge strane, rossoneri su pretrpjeli prvi poraz nakon 13 utakmica u kojima su uspjeli izvući barem neriješeni ishod.

Tako su, dobrom predstavom topnici kupili svom treneru Arseneu Wengeru tračak nade da bi osvajanjem ovog natjecanja mogao donekle spasiti sezonu, ali i svoje mjesto na klupi sjevernolondonske momčadi.

Sam susret je, kao i sve značajnije utakmice u zadnjih nekoliko dana, počeo minutom šutnje za tragično preminulog nogometaša Fiorentine Davidea Astorija.

Počelo je vatreno! Već u trećoj minuti domaći sastav mogao je povesti, ali loptu je na drugoj stativi propustio u mrežu pospremiti Bonaventura... Topnici su odgovorili već u osmoj minuti. Ramsey je lijepo otvorio prostor za udarac  Mkhitaryana, no Armenac tuče pored vrata.

Dvije minute kasnije opet su u prilici rossoneri! Nakon ukradene lopte Cutrone pogađa samo vanjski dio mreže. Gol je visio u zraku pa nije ni čudno što smo ga vidjeli već u 15. minuti.

Mkhitaryan se lijepo oslobodio čuvara iskoristivši dodavanje Özila te je uputio opasan udarac koji pogađa Bonuccija i vara Donnarummu. Armenac očito voli europski nogomet - od posljednjih devet golova, sedam je postigao u Uefinim natjecanjima, a u zadnjih 12 utakmica Europske lige strijelac je bio čak sedam puta. Milanski sastav primljenim je pogotkom prekinuo fascinantan niz, crveno-crni su kapitulirali nakon 599 minuta.

I nakon gola igralo se otvoreno, nakon pola sate Bonaventura je pokušao iz daljine. U 40. minuti opasnu su kontru odigrali igrači londonskog sastava. Lijepo prebrojavanje ubačajem je završio Chambers, no Welbeck nije bio najviši uskoku.

Dvije minute potom desni bek Arsenala lijepo je pokušao s ruba kaznenog prostora. Ipak, Donnarumma je uspio odbiti pokušaj Engleza. U istoj minuti opet su opasni topnici, ali mladi golman drži sastav Gennara Gattusa na životu!

Nova šansa za Mkhitaryana! Iz nove opasne kontre Arsenala rodila se velika prilika za 29-godišnjaka. Udarac je bio dobar, iz kosa, ali zatresla se samo greda...

U četvrtoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela šah-mat topnika u dva poteza! Özil je preciznim dodavanjem rasporio obranu Milana pronašavši Ramseya koji zaobilazi vratara i posprema loptu u nebranjenu mrežu. Velšanin je u velikoj formi, u zadnje četiri utakmice za sastav Arsenea Wengera postigao je isto toliko pogodaka.

Njemački virtuoz novom je asistencijom došao do fantastičnog postignuća, 29-godišnjak je bio diretno uključen u 100. golova Arsenala.

Drugo poluvrijeme započelo je onako kako je prvo završilo. Nakon velike pogreške Kessieja lopta dolazi do Welbecka koji ipak ne uspijeva zaobići Donnarummu.

U 52. minuti Calabria u svom stilu probija bok i ubacuje idealnu loptu na nogu Bonaventure koji se ne namješta dobro pa prilika odlazi u nepovrat. Deset minuta potom u igru ulazi i hrvatski nogometaš Nikola Kalinić. Minutu kasnije iz igre je kod gostiju, činilo se zbog ozljede, izašao bh. reprezentativac Sead Kolašinac

Rossoneri su preuzeli blagu inicijativu, iz daljine je pokušao i Rodriguez. Mogao je u 78. minuti zabiti i Suso, no njegov udarac nije uspio pronaći put do okvira Ospininog gola. Dvije minute kasnije nakon kornera tuče i Bonaventura - ispriječava se blok.

U 83. minuti Kalinić izlazi oči u oči s golmanom topnika, ali Ospina pravovremenim izlaskom otklanja opasnost.

Stvarno nije imao sreće večeras Milan, što god su pokušali nije uspijevalo i na Emirates odlaze s vrlo velikim zaostatkom.