Mourinhov krah: United ispao iz Lige prvaka, Bed Yedder zaledio Old Trafford
Francuski napadač postigao je pogodak nakon samo 87 sekundi u igri, Andalužani prvi puta u povijesti slavili u Engleskoj

Manchester United  je u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka na svom Old Traffordu  doživio pravi kolaps izgubivši od  Seville  s 1:2, nakon 0:0 iz prve utakmice.

Tako su crveni vragovi Josea Mourinha kažnjeni za pasivan ulazak u susret, a glavna odgovornost za blijedu igru Uniteda zasigurno je na leđima portugalskog trenera.

S druge strane, Montella je pogodio! Njegov joker s klupe - Ben Yedder zabio je dva pogotka u samo četiri minute i tako donio sastavu iz Andaluzije četvrtfinale najelitnijeg klupskog natjecanja.

Prije utakmice španjolski je klub fantastičnom golmanu engleskog sastava De Gei, preko društvenih mreža, poručio da najbolja ovogodišnja izdanja ostavi za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Porazom Engleza prekinuta su i dvije tradicije - United je u "kazalištu snova", prije ove utakmice poražen samo jednom u posljednjih 50 utakmica. Isto tako, crveni vragovi su prošli dalje u posljednja tri europska duela koja su u prvom susretu završila bez pogodaka.

Gostujući sastav Vincenza Montelle izjednačio je najbolji uspjeha u povijesti Lige prvaka. Španjolci su se u četvrtfinale najelitnijeg europskog natjecanja plasirali samo jednom u povijesti - daleke 1958. godine.

Da uspjeh bude veći, ovo je prva povijesna pobjeda rojiblancosa u Engleskoj!

Prvu priliku vidjeli smo već nakon 60 sekundi igre. Lukaku je odigrao dupli pas s Lingardom, ali udarac robusnog Belgijca ne nalazi put do okvira gostujućih vrata.

U petoj minuti isti je dvojac bio u napadačkoj akciji za crvene vragove - udarac Lukakua, koji je ove godine u 12 nastupa postigao osam pogodaka uz četiri asistencije, završio je u bloku.

Četiri minute potom gosti su mogli šokirati Old Trafford! Iz kornera je ubacio banega, a Correin pokušaj glavom prolazi malo iznad vrata.

U narednim minutama gosti iz Španjolske imali su nekoliko dobrih izleta na polovicu crvenih vragova, međutim nedostajala je precizna završnica.

Uspavanku u kazalištu snova nakratko je prekinuo Muriel , dobrim pokušajem u 27. minuti.

U 38. minuti javio se i sastav Josea Mourinha - Fellaini je, nakon lijepe kombinacije sa Sanchezom, dobro tukao, ali Rico brani pokušaj Belgijanca.

Nakon samo tri minute igre u nastavku gosti su mogli povesti. Sarabia je pronašao Correu , on se lijepo oslobodio čuvara u šesnaestercu, ali u ključnom trenutku mu loptu izbija Bailly

U 51. minuti prijeti i United - udarac Lingarda vrhovima prstiju zaustavlja Rico .

U nastavku su prilike puno češće nego u prvom dijelu! U 57. minuti najprije je blokiran pokušaj Sancheza , da bi potom Muriel propustio realizirati dobar ubačaj Muriela.

U 72. minuti iz daljine je pokušao Pogba, a utakmica se vratila u mirne vode...

I onda šok i nevjerica na Old Traffordu! Gosti su poveli, a krvnik crvenih vragova je Ben Yedder koji je u igru ušao samo 87 sekundi ranije.

Francuski napadač precizno je završio lijepu akciju Seville pogodivši donji kut vrata Uniteda. Muk na stadionu, očaj u očima Josea Mourinha ...

Ali to nije sve! U 78. minuti je već 0:2 za goste. Ubačaj je glavom prenio Correa, a strijelac je ponovno Ben Yedder .

Nakon dva pogotka, Andalužani su dobili krila. Najprije je De Gea spasio sramote svoju momčad obranivši pokušaj Corree, a zatim je udarac Lengleta nakon kornera prošao pored vrata. Minutu potom Lukaku tuče iznad vrata.

U 84. minuti Lukaku je zabio volejem nakon ubačaja iz kuta i donio tračak nade svojoj momčadi.

Tri minute kasnije Rashford tuče pored gola.

U prvoj minuti sudačke nadoknade Ben Yedder je mogao postići i hat-trick, ali španjolski golman na golu Uniteda bio je uspješniji u situaciji jedan na jedan.