ManU krenuo pobjedom, Shaw zabio prvi gol u karijeri, De Gea čudesan
Nevjerojatan promašaj Lukakua, Vardy zabio. Hrvatski kvartet dominira u Belgiji, Payet donio Marseilleu pobjedu na otvaranju Ligue 1

Manchester United nimalo lako došao je do pobjede na otvaranju nove sezone Premier lige, na Old Traffordu je s 2:0 pao Leicester.

Filip Benković nije u kadru, iako je putovao s momčadi u Manchester, a već u drugoj minuti pomalo kontroverzan penal za United zbog igranja rukom Amarteya. Paul Pogba golom s bijele točke postao je prvi strijelac Premier lige 2018./19.

Leicester je imao veći posjed lopte, Maddison je u 29. minuti iznudio briljantnu obranu De Gee.

Neki smatraju da je Fred u debiju za United mogao u 38. minuti dobiti i crveni karton, a u nastavku su pokušavali Iheanacho, Alexis Sanchez, Schmeichel je lako zaustavio dalekometni pokušaj Darmiana, Mata je u 65. imao dobru šansu...

Da bi u 75. minuti De Gea upisao i drugu veliku obranu, nakon što je Vardy ukrao loptu Shawu i ubacio, a Gray pucao glavom.

A što je tek promašio Romelu Lukaku u 78. minuti! Bio je sam po sredini gola na 10 metara, no Schmeichel mu je obranio!

I onda u 83. minuti 2:0 i rješenje utakmice. Luke Shaw primio je sjajnu Matinu loptu, slučajno sam sebi prebacio i pogodio ljevicom svoj prvi ligaški gol u karijeri i prvi za ManU u svim natjecanjima!

No, završnica je ipak bila uzbudljiva: Vardy je loše pucao iz čiste šanse u 90. minuti, pa je u 92. smanjio na 2:1 nakon ubačaja Pereire kada se lopta odbila od vratnice njemu na nogu.

Imao je Leicester i zadnji korner u 94. minuti, Schmeichel je otišao naprijed i pucao glavom, pored gola.

Dimitri Payet Marseille Toulouse

Utakmicom Marseillea i Toulousea počela je i francuska liga. Ćaleta-Car još nije bio u kadru, a Olympique je pobijedio s 2:0 golovima Payeta iz jedanaesterca u 45. i iz odbijene lopte u 62. minuti.

Club Brugge sigurno je došao do pobjede 3:0 nad Kortrijkom. Karlo Letica i Matej Mitrović igrali su po 90, a Tomečak 21 minutu za Lekinu momčad koja i nakon tri kola maksimalan učinak.

Burićev i Maločin Greuther Fürth remizirao je 1:1 kod Ingolstadta u 2. Bundesligi.