Zvezda propustila srušiti CSKA na kišnoj Marakani
Velike prilike za beogradski sastav propustili su Radonjić i Tallec, goste je spašavao Akinfejev

U prvoj utakmici šesnaestine finala Europske lige beogradska Crvena zvezda je na svojoj Marakani odigrala 0:0 s moskovskim CSKA.

Nakon utakmice bez golova, koja se igrala u neuobičajenom terminu za ovo natjecanje zbog Partizanovog nastupa u četvrtak, zadovoljniji svakako mogu biti Rusi koji su uspjeli sačuvati mrežu netaknutom na neugodnom gostovanju te će priliku za prolaz tražiti u uzvratu na domaćem terenu.

Jaka kiša u glavnom gradu Srbije utjecala je na činjenicu da se na stadionu Rajko Mitić nije okupilo više od 35.000 gledatelja, od čega 200-tinjak pristalica moskovskog sastava. Unatoč glasnoj podršci s tribina, domaćini nisu dobro otvorili utakmicu te je prvu priliku na susretu imao CSKA u 10. minuti kada Borjan brani udarac Vitinha.

Inicijativu zatim preuzimaju crveno-bijeli te u 20. minuti Francuz Ben sjajno tuče iz slobodnog udarca, ali lopta odlazi malo iznad grede.

Najbolju priliku na utakmici sastav Vladana Milojevića imao je u 35. minuti kada je nakon greške obrane vojničkog kluba sam prema Akinfejevu krenuo Radonjić.

Igrač Crvene zvezde odabrao je pucati već s 15 metara, međutim to radi loše te njegov udarac pogađa vratara gostiju.

U drugom poluvremenu domaći je sastav preuzeo inicijativu u svoje ruke te se pošteno ispromašivao!

Najprije je u 49. minuti Le Tallec odlično, iz prve, pucao nakon dobrog ubačaja u šesnaesterac, ali iskusni Akinfejev fantastičnom obranom drži svoj klub u rezultatskom egalu.

Do kraja susreta, beogradski sastav propustio je još tri prilike.

Nakon sat vremena igre Ben i Rodić su se spetljali u izglednoj situaciji zasmetavši jedan drugom.

U 76. minuti Krstičić je glavom poslao loptu pored gola, a tri minuti kasnije neprecizan je bio i Pešić.

Završilo je tako bez pobjednika te će crveno-bijeli na teškom putu u hladnoj Moskvi pokušati ispraviti današnje propuštene prilike.