Pjaci ni minuta protiv Bayerna, Heynckesa pokosila gripa i - Lewandowski!
Sjajni je Poljak zabio u 11 uzastopnih domaćih utakmica u Bundesligi, čime je izjednačio rekord u povijesti lige

Bayern je srušio još jednu prepreku, ovaj put čak i bez trenera!

Na Allianz Areni pao je Schalke, koji je nakon tih 2:1 skliznuo na šesto mjesto, jer današnjom pobjedom preskočio ga je Eintracht.

Jupp Heynckes ostao je kod kuće pokošen gripom, pa je prvaka s klupe vodio Peter Hermann. A Robert Lewandowski golom u šestoj minuti (nakon što je golman Faehrmann odbio Müllerov udarac) izjednačio je baš Heynckesov rekord Bundeslige!

Naime, Poljak je strijelac u 11. uzastopnoj domaćoj utakmici Bayerna, a taj je rekord do danas sam držao Heynckes, koji je zabio u 11 uzastopnih domaćih bundesligaških utakmica za Borussiju (M) 1972./73.

No, u 29. minuti budući (od ljeta) bayernovac Leon Goretzka asistirao je, a Franco Di Santo izjednačio.

Ali već u 36. Bayern je opet poveo, Müller je strijelac na Robbenovu asistenciju.

Marko Pjaca ostao je na klupi, a Bayern nakon 22 kola ima 56 bodova, Leipzig 38, Borussia (D) 37, Eintracht 36, Bayer 35, Schalke 34, Augsburg, Hoffenheim, Hannover i Borussia (M) po 31...