Salzburg srušio Borussiju u Dortmundu; Atletico uvjerljiv, Ćorluka zaigrao nakon 10 mjeseci!
Vrsaljko pobjedu gledao s klupe, Duje Ćaleta-Car je odigrao čitavu utakmicu u pobjedi nad Borussijom, Lyon slavio u Rusiji

Atletico Madrid je na Wandi Metropolitano pobijedio moskovski Lokomotiv 3:0 i tako stekao odličnu prednost pred uzvratnu utakmicu osmine finala u Rusiji.

Bila je to prva utakmica sezone za hrvatsko braniča Vedrana Ćorluku u redovima Lokomotiva koji je zbog velikih problema s ozljedom posljednji put na terenu u službenoj utakmici bio 22. travnja 2017. godine.

Saul je zabio sjajan gol u 22. minuti. Dobio je loptu negdje na sredini terena, probio se na 30-ak metara do gola i opalio u mrežu. Prednost je povećao Costa dvije minute nakon povratka na teren i to nakon što se prvi našao na odbijancu, lopti koju je najprije obranio gostujući golman. Točku na i ovoj pobjedi stavio je Koke u 90. minuti.

Šime Vrsaljko je ostao na klupi Atletica.

Iznenađujući poraz pred svojim navijačima je doživjela Borussia Dortmund, a na Signal Iduna Parku je slavio austrijski Salzburg s 2:1.

Berisha je bio dvostruki strijelac za goste - najprije je u 49. realizirao penal, a potom samo sedam minuta kasnije i udvostručio porednost. Poraz je ublažio Schürrle u 62. minuti, a asistirao mu je Pulisic koji je u istoj minuti i ušao na teren umjesto Götzea.

Duje Ćaleta-Car je odigrao čitavu utakmicu.

Vrijednu pobjedu u gostima je upisao Lyon koji je s 1:0 u Moskvi bio bolji od CSKA. Strijelac jedinog gola je bio Marcelo nakon kornera u 68. minuti. Kristijan Bistrović je proveo posljednjih osam minuta na terenu kod ruske momčadi.