Atleticu mršavi remi protiv Girone, Valencia poražena kod Las Palmasa
Griezmann je zabio u prvenstvu nakon više od mjesec i pol, a Diego Costa je sudjelovao u pogotku u zadnjih pet utakmica Atletica

Atletico Madrid odigrao je mršavih 1:1 protiv 11. momčadi u prvenstvu, Girone i tako zasjenila činjenicu da Simeone već dugo nije imao bolji i opasniji napadački dvojac u svojoj momčadi.

Antoine Griezmann i Diego Costa su sjajnom akcijom u 34. minuti osigurali vodstvo Atleticu na Wandi Metropolitano, ali ne i nova tri boda koji bi ih približio Barceloni.

Nakon jednog sjajnog prebacivanja gostujuće obrane i ubačaja u kazneni prostor, Costa je prevario svoje čuvare i sam istrčao pred protivničkog golmana, ali umjesto da puca (što bi vjerojatno većina napadača na njegovom mjestu napravila), on je spustio glavom loptu za Griezmanna koji je dolazio i u trku iz voleja je pospremio u mrežu.

Francuz je tako napokon prekinuo prvenstveni post. Ovo mu je bio prvi prvenstveni gol u 2018. godini, ali i prvi nakon više od mjesec i pol dana. Posljednji je put zabio Real Sociedadu 2. prosinca.

A Costa? On je nastavio sjajan učinak i sudjelovao je i u petom golu iz posljednjih pet Atleticovih utakmica u svim natjecanjima. Tri je pogotka zabio, a za dva je asistirao.

I nevjerojatno je da s takva dva napadača Atletico nije uspio, ne samo zabiti više, nego i pobijediti. Zapravo, pobjedu je Atletico ispustio nakon što su obojica zamijenjena. Diego Costa je izašao zbog ozljede u 61. minuti, a Griezmann je zamijenjen deset minuta kasnije. Girona je u 73. minuti preko Portua uspjela doći do boda.

Šime Vrsaljko je odigrao 80 minuta, a u 66. minuti je kažnjen žutim kartonom.

Villarreal je s 2:1 pobijedio Levante i preskočio je Real Madrid. Za pobjedu su zabili Trigueros i Čerišev, a za goste je s bijele točke u nadoknadi utakmice zabio Roger.

Poredak u Primeri možete vidjeti ovdje.

Valencia nije znala iskoristiti remi Atletico Madrida i s 1:2 je poražena kod Las Palmasa koji je pobjedom skočio na pretposljednju poziciju. Mina je već u petoj minuti igre doveo Valenciju u vodstvo, a izjednačio je Viera u 20. minuti. Za pobjedu je s bijele točke zabio Calleri. Alen Halilović je zaigrao u 76. minuti. Valencia je utakmicu završila s devetoricom igrača - najprije je u 52. nakon dva žuta kartona u samo jednoj minuti s terena 'izbačen' Gabriel, a u 87. je pocrvenio Vezo.