Utakmica je ponovljena nakon što je sudac dobio doživotnu zabranu zbog namještanja utakmica, a Senegal je slavio na krilima Sakhoa

Senegal je novi sudionik Svjetskog prvenstva u Rusiji 2018. godine.

U ponovljenom susretu, na gostovanju kod Južnoafričke Republike, slavili su rezultatom 2:0 te tako pobjegli na nedostižnih pet bodova prednosti prvom pratitelju Burkini Faso.

'Igrali smo na ulici i izbjegavali aute, nisam imao tenisice..., a sad sam u Liverpoolu'

Vodeći gol lavova bio je djelo dvojca iz Premier lige. Liverpoolov Mane je asistirao, a Sakho iz West Hama zabio za vodstvo od 1:0 u 12. minuti.

Deset minuta prije isteka regularnog vremena u prvom dijelu, Senegal je poveo s 2:0. Autogol je zabio Mkhize.

Do kraja su mreže mirovale te se Senegal priključio Rusiji, Njemačkoj, Brazilu, Portugalu, Argentini, Belgiji, Poljskoj, Francuskoj, Španjolskoj, Engleskoj, Kolumbiji, Meksiku, Urugvaju, Islandu, Kostariki, Egiptu, Iranu, Srbiji, Nigeriji, Japanu, Panami, Južnoj Koreji i Saudiskoj Arabiji kao 24. sigurni sudionik nadolazećeg mundijala.

Australce čuvaju kao Bijelu kuću, ali sve je jasno kad im vidite žene...

Zanimljivo je kako je današnji susret ponovljena utakmica. U prvoj je utakmici slavila Južnoafrička Republika s 2:1, ali je taj susret poništen od strane Fife zbog sudačke pogreške.

Naime, arbitar tog ogleda, Joseph Lamptey dosudio je nepostojeći penal iz kojega su igrači JAR-e došli u vodstvo.

Pošto je Ganac dobio doživotnu zabranu suđenja zbog namještanja utakmica, odlučeno je kako će se utakmica ponoviti.