Čovjek je branio čak i licem! "Zapljeskao sam mu i rekao da može biti ponosan", rekao je brazilski izbornik. Ali Coutinho, Paulinho... ostali su dužni

U jedinoj beznačajnoj utakmici pretposljednjeg, 17. kola južnoameričkih kvalifikacija za SP Bolivija i Brazil odigrali su 0:0.

Na uvijek neugodnom terenu na visokoj nadmorskoj visini, Brazilci su imali više šansi, ali nisu forsirali.

U početnom su se sastavu našli Neymar i Paulinho, dvojac koji se zakačio na treningu dva dana prije susreta, kao i Gabriel Jesus, te Philippe Coutinho.

Nakon dosadnih 15 minuta, Brazil je mogao pobjednika riješiti do kraja poluvremena, ali bolivijski golman Lampe izludio je prije svih Neymara.

U 33. minuti domaći su izgubili loptu oko centra, pa se Neymar sjurio prema golu, Lampe mu je 'skinuo'.

U 38. ga je Gabriel Jesus iz izglede pozicije napucao loptom u lice (piše se obrana!), dok je u 43. Lampe zaustavio Neymarov udarac, a onda su dvaput odbijanci čišnjeni s gol-linije.

Da bi u 47. Jesusov udarac skrenuo u vratnicu.

"Uh, moramo odati priznanje Lampeu. U jednom sam se trenutku u drugom poluvremenu okrenuo prema tribinama i zapljeskao, iako sam bio jako ljutit. Želio sam popričati s Lampeom i čestitao sam mu, te mu naglasio da može biti ponosan", rekao je brazilski izbornik Tite.

Zanimljivo, u 29. minuti Thiago Silva je zamijenjen je se mučio s nadmorskom visinom, a ušao je Marquinos.

Coutinho nije pokazao ništa, pa je u 66. umjesto njega ušao Willian.

Brazil je davno osigurao Rusiju, dok je Bolivija pretposljednja i davno je izgubila sve šanse za Rusiju.