Galatasaray je svladao Osmanlispor s 2:0, Tudor pobjedom gotovo osigurao Europu. Amiens dramatično do plasmana u Ligue 1

U finalu Eura U17 koji je igran u Varaždinu Španjolska je pobijedila Englesku sa 6:3 (2:2) nakon jedanaesteraca.

Španjolska je gol za izjednačenje zabila u 96. minuti, produžetaka nije bilo, a u penalima, koji su se igrali novim principom ABBA (pucala Španjolska, pa Engleska, pa Engleska, pa Španjolska, pa Španjolska...), Englezi su promašili dva (stativa i preko gola).

Policajka koju je igrač uhvatio za grudi i Webbova djevojka prva sutkinja u Bundesligi!

U prvoj utakmici 32. kola turske lige Galatasaray je s 2:0 kod kuće pobijedio Osmanlispor, te gotovo osigurao Europsku ligu.

Golove su zabili Sneijder u 24. i Gumus u 35. minuti, te dva kola prije kraja momčad Igora Tudora ima bod više od četvrtog Fenerbahcea, te devet više od Trabzonspora, ali i utakmicu više. Što znači da ga, zbog boljeg međusobnog omjera, Trabzonspor teoretski može prestići.

Od Lige prvaka se oprostio jer za Besiktasem zaostaje deset, a za Basaksehirom osam bodova, pa mu je cilj do kraja prestići Fenerbahce .

Treće mjesto donosi 3. pretkolo Europske lige , a četvrto mjesto vodi u 2. pretkolo EL.

U posljednjem kolu francuske 2. lige Strasbourg je pobjedom 2:1 kod kuće nad Bourgom en Bresseom zadržao prvo mjesto, dok je Amiens u 96. minuti zabio za pobjedu kod Reimsa za 2:1 i drugo mjesto koje vodi u Ligue 1!

Troyes je slavio 3:2 kod Sochauxa i treći je, te čeka playoff, moguće protiv Santinijeva Caena. Bez povratka u 1. ligu ostao je četvrti Lens, a koliko je bilo gusto svjedoči da je šesti Nimes završio sezonu s tri boda manje od prvog Strasbourga!

Santini za Goal: Oduševljen sam pozivom u reprezentaciju, ali vjerojatno neću moći

U Belgiji je St. Truiden sa 7:0 pobijedio Mechelen u playoffu za Europsku ligu, pa je momčad koju vodi Ivan Leko osvojila prvo mjesto i daljnje razigravanje za mjesto u Europi. Sad će St. Truiden igrati protiv Genka, a pobjednik tog dvoboja ima još jednu stubu prije plasmana u pretkolo EL: četvrtoga iz Lige za prvaka (trenutačno Oostende).