0

Gorgon je zabio za vodstvo Rijeke

Rijeka u obranu naslova krenula pobjedom, Gorgon i Vešović za tri boda

Goran Kovačić/Pixsell

Bradarić je u razmaku od sedam minuta dobio dva žuta kartona pa je Rijeka od 55. minute morala igrati s igračem manje

Rijeka je u obranu naslova prvaka Hrvatske krenula pobjedom protiv Slaven Belupa 2:0 na Rujevici. Iako su i gosti imali svojih šansi, pobjeda momčadi Matjaža Keka, koja je više od 35 minuta igrala s igračem manje, potpuno zaslužena.

Dinamo siguran; fantastičan gol More, dvije asistencije Ćorića

Iako su se domaćini postavili dominantno od prve minute, prvu priliku imali su gosti i to u petoj minuti kada je Ivanovski dočekao ubačaj Kendeš s desne strane, no njegov udarac završava na gredi. Rijeka je teško pronalazila rupe u obrani gostiju, u 15. minuti Matei je nanizao na lijevoj strani petoricu i ušao u peterac, no u sredini njegov ubačaj nije našao nikoga.

Samo minutu kasnije vidjeli smo i prvi udarac Rijeke, pucao je Gorgon s 18 metara, ali daleko od gola. Domaćin je do vodstva stigao u 23. minuti, Heber je pokrenuo akciju i dao na desnu stranu za Vešovića, koji ubacuje u sredinu, gdje je najviši Gorgon te glavom zabija za 1:0. Opet je opasno pred golom Rijeke bilo u 35. minuti, kada je nakon kornera pucao Međimorec, no preko gola.

Odmah na početku nastavka, u 48. minuti, došlo je do naguravanja kada je Ivanovski uz aut liniju isprovocirao igrače Rijeke, no sudac je to uspio primiriti žutim kartonima Ivanovskom i Bradariću. Samo sedam minuta kasnije Rijeka je ostala s igračem manje nakon što je u kratkom razdoblju drugi žuti karton dobio Bradarić koji je žestoko startao na Bouadli. U 66. minuti farmaceuti su imali sjajnu priliku za izjednačenje kada je nakon jedne kontre Kendeš sa sedam, osam metara sam pucao preko gola.

Iako s igračem manje, Rijeka je u 72. minuti udvostručila vodstvo. Mišić je s desne strane lijepo na drugoj stativi vidio Vešovića koji loptu posprema u mrežu za 2:0. U samoj završnici Rijeka je mogla zabiti i treći gol kada se Gorgon ubacio iz drugog plana, no udarac glavom odlazi preko gola. Na kraju je zadovoljna bila i Armada koja je igrače u svlačionicu ispratila uz povike: Šampioni, šampioni...

Rijeka: Sluga, Ristovski, Žuta, Župarić, Elez, Matei, Mišić, Bradarić, Vešović, Heber, Gorgon

Slaven: Marković, Međimorec, Arap, Purić, Telushi, Katić, Vrljičak, Ivanovski, Kendeš, Bistrović, Musa