1

Muzafer Ejupi je osigurao Osijeku bod

Rudeš remizirao kod Osijeka i uzeo povijesni bod u HNL-u!

Davor Javorovic/PIXSELL

Osijek je imao veći posjed lopte, kontrolu igre i inicijativu, Rudeš se morao braniti, ali im je i to bilo dovoljno da u povijesnoj utakmici uzmu bod

Rudeš je u Gradskom vrtu kod Osijeka odigrao 1:1 i tako uzeo svoj prvi, povijesni bod u Prvoj HNL.

Domaći su bolje ušli u utakmicu, natjerali su goste da se brane. Osijek je zapravo kontrolirao utakmicu, držao loptu u svojim nogama. Ipak, Rudeš je uspio povesti u 66. minuti, a strijelac prvog pogotka kluba u prvenstvu Hrvatske je bio  Kamenar. Loptu mu je u brzoj kontri dodao Perić-Komšić, a Malenica nije uspio zaustaviti loptu.

Osijek Rudes Petar Bockaj

Osijek se brzo vratio, samo dvije minute su im trebale za izjednačenje. Bočkaj je izveo slobodni udarac s 20-ak metara, lopta je pogodila gredu, a na odbijanac je natrčao Ejupi i glavom je loptu pospremio u mrežu.

Pred domaćim su navijačima igrači Osijeka do kraja tražili pobjednički pogodak, nisu odustajali, ali se Rudeš uspio obraniti.

I dok zagrebačka momčad slavi bod u prvoj utakmici odigranoj u najvišem razredu domaćeg nogometa, Osijek sigurno nije zadovoljan jer su i Hajduk i Rijeka i Dinamo slavili.