1

Armin Hodžić

Sigalijeva golčina za pobjedu Dinama, Osijek se oprostio od trećeg mjesta

Davor JAvorović/Pixsell

Malenica spasio domaćine od većeg poraza, Sammir konačno vraćen u prvih 11, ali bio je nevidljiv tijekom cijelog susreta i zamijenjen u 56. minuti

Dinamo pobjedom (1:0) nad Osijekom još uvijek teoretski ima šanse osvojiti titulu. Nalaze se dva boda iza Rijeke koji svoj susret igra s Cibalijom. Plavi su uglavnom dominirali susretom, a jedini pogodak na utakmici je postigao Sigali.

Već je na početku u 2. minuti argentinski branič zaprijetio domaćim vratima. Nakon udarca iz kuta, Sigali se najbolje snašao u skoku, ali pogodio je Malenicu. Odmah nekoliko sekundi kasnije, Soudani je došao u odličnu priliku, ali je iz neposredne blizine njegov udarac obranio domaći vratar.

Ponovno je Dinamo zaprijetio u 15. minuti preko Mora. Hrvatski veznjak odlično je opalio sa 17 metara, ali se ponovno ukazao Malenica sa vrhunskom obranom.

Kako su gosti furiozno započeli susret, očekivalo se da će uvjerljivo proći kroz Osijek. Ali, nakon početnih 15 minuta ipak se na prvu priliku, ali i na prvi gol čekala sredina drugog poluvremena.

U 64. minuti je konačno savladan Malenica. Sigali se našao ispred njega i snažnom lijevicom odapeo u njegov gornji desni kut te skinuo paučinu s mreže.

Jedino su do kraja susreta još slabijim pokušajima zaprijetili Soudani i Hodžić, ali domaći vratar nije dopustio još jedan pogodak u svojoj mreži.

Osijek se ovim porazom oprostio od trećeg mjesta pošto je na njemu nedostižan Hajduk s tri boda ispred njih.

Osijek (4-2-3-1) : Malenica - Grgić, Barać, Škorić, Barišić - Lukić, Mioč - Knežević (od 74. Vojnović), Lopa, Boban (od 74. Matas) - Ejupi

Dinamo (4-2-3-1) : Livaković - Stojanović, Sigali, Lešković (od 62. Matel), Pivarić - Moro, Antolić (od 84. Machado) - Olmo, Sammir (od 56. Gojak), Soudani - Hodžić