3
KRAJ
2

Mandžukić zabio i asistirao, Pjaca se vratio, Juve dobio

Za prvi gol Mandžukić je asistirao Dybali, a kod drugog su zamijenili uloge. Pobjedu je potvrdio Pjanić. Pjaca je priliku dobio od 62. minute

Juventus je pobjedio Atalantu 3:2 i izborio četvrtfinale Talijanskog kupa.

Gosti iz Bergama iznenađujuće imali su inicijativu u prvih 15 minuta, no prvu pravu priliku imala je stara dama u 16. minuti kada je udarac Mandžukića zaustavila vratnica.

U 22. minute Juve ipak dolazi do vodstva nakon što Mandžukić glavom spustio loptu za Dybalu koji s 18 metara neobranjivo pogađa za 1:0.

Dybala i Mandžukić zamijenili su uloge u 34. minuti kada je Argentinac dao sjajnu loptu za hrvatskog napadača koji sa sedam, osam metara pogađa za 2:0.

Pjaca je priliku za igru dočekao u 62. minuti kada je zamijenio Dybalu.

Atalanta se u utakmicu vratila u 72. minuti kada je Konko smanjio na 2:1, no samo tri minute kasnije na dva razlike vraća Pjanić golom iz jedanaesterca, koji je prethodno izborio Lichtsteiner.

Gosti iz Bergama se nisu predavali pa su u  81. minuti smanjili na 3:2 preko Latte Latha, no više od toga nisu mogli.

Mandžukić je igrao cijelu utakmicu, Pjanić do 81. minute.