Istra je uzela tri boda pred svojim navijačima

Split pred ispadanjem! Crveni su poraženi kod Istre...

Dusko Marusic/PIXSELL

U zadnje kolo Cibalija ulazi s dva boda više. Split se može spasiti samo ako u zadnjem kolu svlada Osijek, a Cibalija izgubi kod kuće od Lokomotive

Splićanima je u gostima kod Istre trebala pobjeda kako bi pobjegli s posljednjeg mjesta uoči posljednjeg kola 1. HNL, ali do nje nisu stigli.

Istra je nakon burnog tjedna i smjene trenera stigla do pobjede od 1:0, a pogodak odluke je postigao Puclin. On je primio prizemno dodavanje Miloša s desne strane i s 11 metara je pogodio nebranjeni dio gostujuće mreže.

Vrijedi spomenuti i da su u 69. minuti navijači Istre napustili sjevernu tribinu uz poruku: 'Prazan Sjever govori više od riječi'.

Pejić za Goal: Albanci plaćaju bolje, samo dva kluba HNL-a mogu platiti koliko zarađujem ovdje!

Split je najbliže izjednačenju bio u 76. minuti. Nakon ubačaja Pavlovskog Ugrina je skrenuo loptu prema vratima, a dosta nespretno je reagirao Ivušić. Lopta se na kraju odbila od vratnicu, pa od Istrinog vratara i završila u korneru.

Ista je mogla i uvjerljivije slaviti, ali je u zadnjim minutama Solomon zatresao vratnicu.

U posljednje kolo Cibalia i Istra ulaze s dva boda razlike. Vinkovčani dočekuju Lokomotivu dok Split čeka Osijek.

Poznati gotovo svi Rijekini suparnici u Ligi prvaka, a Dinamo uz Milan, Everton, Marseille, Lyon...

Cibalia sve ima u svojim rukama, protiv Rijeke im zbog suspenzije nije igralo nekoliko važnih igrača i u punoj snazi će napasti lokose. A osim pobjede za ostanak u prvenstvu im odgovara i remi jer i bodovno izjednačeni sa Splitom su u prednosti zbog boljeg međusobnog omjera (dvije pobjede, remi i poraz).

Dakle, Splitu za ostanak igra samo pobjeda protiv Osijeka i to samo ako Cibalija izgubi kod kuće od Lokomotive. U protivnom se nemaju čemu nadati...