1

Inter i Cibalia su otvorili novu sezonu

Inter nakon 12 godina slavio u prvom kolu, na golu Zaprešićana zaigrala 'desetka'!

Goran Stanzl / Pixsell

Vratar Intera Krševan Santini je debitirao protiv Cibalije, a brat hrvatskog reprezentativca Ivana je zaigrao s dresom brojem 10!

Inter je s 3:1 pobijedio Cibaliju na otvaranju nove sezone Prve HNL i tako je nakon 12. godina po prvi puta slavio u 1. kolu domaćeg prvenstva!

Bio je to pravi preokret zaprešićke momčadi jer je Cibalia odlično otvorila utakmicu i povela u 23. minuti igre nakon sjajne akcije. Petar Mišić se probio po desnoj strani, ugledao na lijevom boku Čuljka koji je dolazio iz drugog plana i uspješno mu prebacio loptu. Čuljak je potom ubacio u sredinu kaznenog prostora gdje se Pervan ubacio ispred Mazalovića i pogodio mrežu za 1:0.

Ekskluzivno: Odd? Ma Dinamo ga dobiva zatvorenih očiju! Pa oni uopće ne igraju nogomet!

Mogla je Cibalia udvostručiti vodstvo tri minute kasnije kada je u sjajnom slalomu  Mišića zaustavio Filipović blokom u posljednji trenutak.

Inter je izjednačio na samom isteku prvog poluvremena. U 45. je minuti Šarić dobio povratnu loptu u kaznenom prostoru, a Tomašević je njegov udarac zaustavio rukom. Fran Jović je pokazao na bijelu točku, a Jakov Puljić je bio siguran i postavio je 1:1.

U nastavku utakmice domaća je momčad preokrenula, a strijelac oba pogotka je bio Vlatko Blažević. Za vodstvo je pogodio u 57. minuti, a konačnih 3:1 je postavio šest minuta kasnije.

A na utakmici smo vidjeli i jednu posebnost - vratar Intera Krševan Santini, brat hrvatskog reprezentativca Ivana, je zaigrao s dresom brojem 10!