6
KRAJ
0

Marko Futacs ima 16 zabijenih golova ove sezone u Prvoj HNL

Hajdukova rapsodija, Futacs zabio četiri gola i trenutno je najbolji strijelac lige

Ivo Čagalj/Pixsell

Hajduk je ove sezone zabio 68 golova i pretekao je Rijeku kao najefikasniju momčad. Toplak pak nije imao dovoljno igrača za popuniti zapisnik

Hajduk je u zadnjoj utakmici koja se igrala na Poljudu ove sezone razmontirao Inter 6:0 na krilima Futacsa. Mađarski napadač je zabio čak četiri gola i tako sam izbio na vrh ljestvice najboljeg strijelaca Prve HNL. Osim njega, u listu strijelaca su se upisali Tudor i Vlašić

Lokosi pobijedili u najbeznačajnijoj utakmici

Nemoćni Toplak je u zapisniku imao samo 17 od mogućih 18 igrača, a priliku je dao mnogim mladim pulenima pošto nije mogao računati na čak osam prvotimaca. Prvo poluvrijeme i sam početak utakmice nisu sugerirali da bi Inter osim potopljen od kiše mogao biti i potopljen Hajdukovim golovima.

Na prvih deset minuta utakmice ništa se nije moglo vidjeti, ali je onda u 16. minuti svoj prvi pogodak postigao Futacs.  Postojnjskom je na 30-ak metara od gola loptu izbio Vlašić i proslijedio ju za mađarskog napadača koji je loptu povukao i s 20 metara odapeo u donji lijevi kut nemoćnog Mrmića .

Do čak 50. minute strasti su mirovale, a onda je Savvas dubinskom loptom pronašao Futacsa koji je izašao sam pred Mrmića, ali njegov pokušaj Interov vratar je obranio tjielom.

Dvije minute kasnije precizniji je bio mađarski napadač. S lijeve strane ga je odlično pronašao Vlašić, a Futacs u maniri iskusnog napadača zabio za udvostručenje vodstva. U 55. minuti Futacs postiže hat-trick. Sudac utakmice, Jović, dosvirao je jedanaesterac nakon što je Mikulić igrao rukom. Siguran je s bijele točke bio Mađar.

Rijekinih šampionskih sedam: Ove utakmice donijele su titulu

Rapsodija u bijelom se nastavila i tri minute kasnije. Još je jedan pogodak u gotujuću mrežu spremio Tudor. Vlašić je loptu dodau Hamzi, a on ju proslijedio Memolli. Lijevi bočni domaćih je na drugoj stativi s lijeve strane pronašao zagrebačkog braniča, a on mirno posprema za 4:0.

Interovom potopu nije bilo kraja i već je u 62. minuti bilo 5:0. Vlašić se sjajno okrenuo i snažno odgurno Interovog braniča od sebe te pogodio za petardu domaćina.

Teško stradanje gostujuće momčadi nastavilo se i u 69. minuti. Vlašić je još jednom odlično proigrao Futacsa, a mađarski napadač ponovno nije razočarao i postigao četvrti pogodak na susretu te je njime sam izbio na vrh liste strijelaca sa 16 pogodaka ostavivši iza sebe Andrijaševića i Hodžića s 15.

Ćorić ne trenira, Petev naglasio: Moramo braniti svoj dres

Hajduk s ovom pobjedom ima tri boda, ali i utakmicu više od četvrtpolasiranog Osijeka kojeg sutra očekuje dvoboj na domaćem terenu protiv Dinama. U zadnjem kolu ovosezonskog natjecanja, Hajduk odlazi kod Slaven Belupa.

Hajduk (4-2-3-1) : Stipica - Tudor, Nižić, Terziev, Memolla - Jefferson, Savvas (od 61. Kožulj) - Vlašić (od 71. Jandrek), Hamza, Erceg - Futacs (od 76. Said)

Inter (4-4-2) : Mrmić - Begić, Filipović, Bosec, Mikulić - Šiljić, Mazalović, Mujagić (od 78. Mamut), Postojnjski - Kolar (od 65. Knez), Zulim