KRAJ
2

Gianluigi Donnarumma

Navijači 'Dollarummu' zatrpali novcem, sudac morao prekinuti utakmicu

Na utakmici je izvješen transparent 'Dollarumma', a teren je zasut lažnim novčanicama - time su navijači dali do znanja što misle o Gigijevom potezu

Njemačka i Italija su vodeće u skupini sa po tri boda nakon što su upisale pobjede u utakmicama prvog kola skupine C Europskog prvenstva za igrače do 21 godine.

Italija je upisala pobjedu od 2:0 protiv Danske, prvi pogodak je postigao Pellegrini u 54. minuti, a Andrea Petagna je zabio za 2:0 u 86. minuti. Utakmicu je obilježio potez talijanskih navijača upućen mladom golmanu Gigiju Donnarummi.

Talijani su na utakmicu donijeli transparent na kojemu je pisalo  ' Dollarumma' , a nakon toga su zasuli teren lažnim novčanicama i time jasno dali do znanja što misle o njegovoj odluci da ode iz Milana. Sudac je nakratko morao i prekinuti utakmicu kako bi se teren napustio.

Donnarumma Money

Podsjetimo, 18-godišnji Donnarumma je bio jedan od junak navijača sve do prije nekoliko dana kada je odbio potpisati novi ugovor s Milanom koji mu je nudio plaću od 4-5 milijuna eura po sezoni.

Njemačka je s 2:0 pobijedila Češku . Bolja igra se Nijemcima isplatila u 44. minuti kada je Meyer nakon slabe intervencije češkog golmana pogodio za 1:0. Pobjedu je elf osigurao već u petoj minuti nastavka, a pogodak je postigao sjajni Gnabry koji je iskoristio pogrešku zadnje linije Češke. Pobjeda je mogla biti i uvjerljivija, ali Selke u 85. minuti nije iskoristio jedanaesterac.