Široki ponovno pobijedio Sarajevo, Željo volejom Ubiparipa preuzeo prvo mjesto

PodijeliZatvori Komentari
Adžemova momčad nakon prvog je kola Lige za prvaka ponovno preuzela vodeću poziciju s dva boda prednosti ispred Zrinjskog

Nakon što je u prvoj utakmici Lige za prvaka Zrinjski remizirao s Radnikom , Željezničar je na Grbavici s 1:0 pobijedio Krupu i preuzeo prvo mjesto Premijer lige.

Prvo je poluvrijeme završilo bez pogodaka, a najbolju priliku imali su gosti u 35. minuti kada je udarac Marjanovića s crte izbacio  Mehremić

Domaćini nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže sve do 64. minute i kornera nakon kojeg je iz voleja bio precizan Ubiparip . Priliku za povećanje vodstva u 79. minuti imao je Vranješ, ali njegov udarac odlično je obranio Kutić.

Adžemova momčad je do kraja sačuvala svoju mrežu i nakon prvog kola Lige za prvaka ponovno preuzela vodeću poziciju s dva boda prednosti ispred Zrinjskog.

Drugi put u razmaku od dvadesetak dana, Široki Brijeg je na Pecari pobijedio Sarajevo, ovaj put s 1:0. Ulog je bio velik (treće mjesto, posljednje koje vodi u kvalifikacije za Europsku ligu) i to se vidjelo po igri u prvom poluvremenu jer nijedna ni druga momčad nisu uspjele stvoriti ozbiljnije prilike.

Prvu pravu priliku Široki je imao u 53. minuti kada je dobar udarac glavom Bralića obranio Pavlović. Međutim, u 69. minuti plavo-bijeli su došli do vodstva. Gužvu u šesnaestercu bordo tima nakon prekida iskoristio je Bagarić, koji je samo dvije minute ranije ušao u igru.

Sablićeva momčad se nakon postignut gola povukla, ali gosti nisu uspjeli doći do izjednačujućeg gola.

Odigrane su i dvije utakmice Lige za opstanak, Borac i Čelik su remizirali 0:0, a istim je rezultatom završila i utakmica u Gabeli između Goška i Slobode.

Poredak nakon 23. kola: Željezničar 53, Zrinjski 51, Široki Brijeg 45, Sarajevo 40, Krupa 35, Radnik 33, Mladost 32, Borac 27, GOŠK 25, Sloboda 22, Čelik 14, Vitez 8

'Skoro sam se potukao s Messijem! Jer mu nisam htio dati loptu'
Modrićmania zavladala svijetom: U Južnoj Americi daju imena po hrvatskom maestru!
Rusija u brojkama: Nitko kao Ivan Perišić! Modrić, Subašić i Mandžukić također postali dio povijesti
"Nije Dalić Modrića i društvo učio nogometu, samo ih je uvjerio da su najbolji i uništio im je strah"