Široki na krilima Menala i Ćorića nakon preokreta srušio Sarajevo

PodijeliZatvori Komentari
Plavo-bijeli su pobjedom preskočili Sarajevo te Sablićeva momčad zauzima treće mjesto sa šest bodova zaostatka za Željom, odnosno pet za Zrinjskim

Široki Brijeg je u derbiju 19. kola Premijer lige nakon prokreta pobijedio Sarajevo s 2:1.

Momčad Gorana Sablića je bolje ušla u utakmicu, ali nije uspjela stvoriti konkretniju priliku. Prvu pravu priliku imalo je Sarajevo u 28. minuti kada  Hebibovićev udarac s crte izbija Dino Ćorić . Nakon te prilike, Široki je ponovno zagospodario terenom, a najbolju priliku imao je Menalo u 40. minuti kada je izašao sam pred Pavlovića , ali iz ovog je dvoboja kao pobjednik izašao golman Sarajeva.

Do vodstva je došao bordo klub u 64. minuti kada je gužvu u šesnaestercu Širokog iskoristio  Emir Halilović , pojačanje sarajevske momčadi. Samo tri minute kasnije nakon kornera je izjednačio Luka Menalo , koji će od sljedeće sezone nositi dres zagrebačkog Dinama . Bh. reprezentativcu ovo je bio deseti pogodak sezone.

Potpuni preokret Širokom donio je Josip Ćorić  u 81. minuti. Nekadašnji igrač Lokomotive i brat Dinamovog Ante Ćorića  svojim je drugim golom u sezoni osigurao Širokom tri boda, kojim su plavo-bijeli preskočili Sarajevo te Sablićeva momčad zauzima treće mjesto sa šest bodova zaostatka za Željezničarom , odnosno pet za Zrinjskim . Široki u idućem kolu gostuje kod Viteza , dok će Sarajevo ugostiti Radnik iz Bijeljine koji je u drugoj utakmici dana na domaćem terenu pobijedio Borac s 3:0. Za momčad iz Bijeljine zabili su Beširović, Hadžić i Bradonjić.

Poredak nakon 19. kola: Željezničar 44, Zrinjski 43, Široki Brijeg 38, Sarajevo 35, Krupa 31, Radnik 27...

Liverpoolovo pojačanje otkrilo: Zbog Kloppa sam odbio Barcelonu i Bayern!
Transferi: Real dogovorio Hazarda i poslao ponudu za Trippiera! Sampdoria želi Pjacu, Milan Badelja
Neymar naredio PSG-u: Dovedite mi Rakitića i Icardija!
Atletico odustao od Kalinića zbog Francuza koji nije imao udarac na gol u Rusiji?!