Prosinečki pao u 92.! Škoti zabili dva sjajna gola, no Kane spasio Engleze u 93.

PodijeliZatvori Komentari
Škotska je do 87. minute gubila od Engleza, no onda je Griffiths dvaput sjajno pogodio iz slobodnjaka za preokret. No, Škoti nisu izdržali

U subotu od 18 sati odigrane su četiri utakmice kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo u Rusiji. Azerbajdžan, kojeg s klupe vodi Robert Prosinečki, kod kuće je u skupini C izgubio 1:0 protiv Sjeverne Irske golom u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je zabio Dallas. Sjeverna Irska na drugom mjestu tom je pobjedom pobjegla Azerbajdžanu šest bodova.

U skupini E do vrijedne gostujuće pobjede stigla je Danska kod Kazahstana 3:1. Danci su poveli u 27. minuti preko Jorgensena, a posao u nastavku utakmice olakšao im je crveni karton Islamkhana u 43. minuti. U 50. minuti vodstvo gostiju je golom iz penala udvostručio Eriksen. Kuat je u 76. minuti privremeno vratio nadu domaćinu, no samo pet minuta kasnije Dolberg je golom za 3:1 odlučio pobjednika.

U skupini F Slovenija je rutinirano pobijedila Maltu 2:0. Iličić je sjajno zabio u završnici prvog dijela, a pobjedu u 84. minuti potvrdio Novaković. U drugoj utakmici te skupine Škotska je golovima Griffithsa u 87. i 90. minuti okrenula vodstvo Engleske 1:0 u 2:1, no na kraju su se morali zadovoljiti bodom (2:2) jer u u 93. minuti bod gostima donio Kane. Zanimljiv, Griffiths je oba gola sjajno zabio iz slobodnih udaraca. Tri lava su prethodno vodila od 70. minute golom Oxlade Chamberlaina.