Nizozemska pobjedom protiv Bugarske ostala u igri za SP

PodijeliZatvori Komentari
Švedska je uvjerljivo slavila u Bjelorusiji, a do minimalnih pobjeda stigli su Farski Otoci (protiv Andore), te Estonija, koja je u 92. srušila Cipar

Nizozemska je s 3:1 u Amsterdamu u 7. kolu skupine A pobijedila Bugarsku te ostala u igri za Svjetsko prvenstvo u Rusiji.

Oranje je povelo već u 7. minuti kada je Propper iz blizine pospremio ubačaj Blinda. U 67. Blind je ponovno asistent, a iz gotovo identične akcije kao i kod prvog gola, ovog puta zabio je Robben. Samo dvije minute kasnije nadu Bugarima daje Kostadinov, no u 80. minuti pitanje pobjednika drugim golom na utakmici riješio je Propper.

Vodstvo u skupini A uvjerljivom 4:0 na gostovanju kod Bjelorusije privremeno je preuzela Švedska, koja je veći dio posla odradila u prvom poluvremenu nakon kojeg su imali 3:0 golovima Forsberga, Nymana i Berga. Konačnih 4:0 postavio je Granqvist s bijele točke u 84. minuti.

Poredak skupine A: 1. Švedska 16 (8 utakmica), 2. Francuska 16 (7), 3. Nizozemska 13 (8), 4. Bugarska 12 (8), 5. Bjelorusija 5 (8), 6. Luksemburg 4 (7).

Farski Otoci su u prvoj utakmici današnjeg programa u skupini B s 1:0 dobili Andoru. Gol odluke zabio je Sorensen u 32. minuti.

Poredak skupine B: 1. Švicarska 21 (7), 2. Portugal 18 (7), 3. Mađarska 10 (7), 4. Farski Otoci 8 (8), 5. Andora 4 (8), 6. Latvija 3 (7).

U skupini H Estonija je golom Kaita u sudačkoj nadoknadi dobila Cipar 1:0.

Poredak skupine H: 1. Belgija 19 (7), 2. Grčka 13 (7), 3. BiH 11 (7), 4. Cipar 10 (8), 5. Estonija 8 (8), 6. Giblatar 0 (7).

I dječaci oslobođeni iz špilje navijali za Hrvatsku!
Transferi: Mandžu želi Borussia D., Higuain odlazi, Chelsea razmišlja o Schmeichelu
Izbornik Dalić i igrači odlučili: Nikola Kalinić će dobiti medalju iz Rusije
Evo od koga su Francuzi strahovali u finalu i Deschampsov govor!
Pivarić za Goal: Doček? Pogledavali smo se i mislili si - ljudi, pa kaj je ovo...

Koristimo kolačiće kako bismo vam pružili najbolje online iskustvo. Koristeći našu stranicu, slažete se s našim korištenjem kolačića prema našem pravilniku.